zavřít

Bojový systém ve Street Fighter IV

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Proč se oproti minulému dílu zjednodušil a čeho chtějí tvůrci dosáhnout? + NA PC POZDĚJI

„Se Street Fighterem 3 a jeho rozšířeními jsme dosáhli maxima, co se uspokojení hardcore komunity týče,“ řekl pro IGN Yoshiho Ono, šéf Capcomu. "Co jsme v rámci série mohli udělat, to jsme udělali, a nebylo už kam jít dál." Uvnitř společnosti podle všeho panovalo přesvěčení, že další díl ani nevznikne. Vývojáři se však nakonec spíše než na posouvání hranic rozhodli zaměřit hru jinak – na běžné hráče. A tak vzali známý bojový koncept, zjednodušili ho, přidali celshadovanou grafiku ala Team Fortress 2 a vše zpřístupnili nováčkům. S trochou štěstí tedy nebude ovládání tak zbytečně náročné jako ve Street Fighter III – koneckonců se traduje, že čtyřka kráčí spíše ve šlépějích dvojky.


Hráči prý mají získat pocit, že když ve hře něco provedou, že to něco musí vypadat zatraceně dobře. Všechny útoky mají být okamžitě viditelné a mít svou hloubku. Nejen jednotlivé pohyby, ale i možnost navazovat na další, přecházet do úhybů, řetězit je, klidně je i nečekaně přerušit. Hra se i tentokrát zaměří spíše na předvídání protivníkových akcí, než na bezhlavé mlácení do tlačítek. Autoři totiž přinesou tzv. „Focus systém“, kdy hráč musí stisknout dvě tlačítka, aby absorboval přicházející útok, a pak, v závislosti na správné načasování, zmáčknout jiné pro protiútok.


Street Fighter IV TGS trailer

Jednotlivé verze hry se budou lišit jen minimálně, a ačkoliv Capcom plánuje množství stažitelného obsahu, půjde spíše o věci, které neovlivní vybalancování hry – další levely, předměty atd. Oproti automatové verzi bude mít však ta pro ostatní platformy k dispozici několik bonusových charakterů (např. Sakura) a herních módů.

Podle posledních, ač neověřených zpráv z tohoto týdne vyjde Street Fighter IV nejprve pro PS3 / X360 (v 1. čtvrtletí příštího roku), a později pro PC – více v našem předchozím zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Hry Harry Potter a Street Fighter IV až příští rok  [19.8.2008 13:13 - jd]
Trailery: Golden Axe, Space Siege, Street Fighter IV  [4.6.2008 12:12 - levis]
Street Fighter IV potvrzen pro PC  [28.5.2008 09:09 - jd]
zdroj: IGN, Maxconsole

campercz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.