zavřít

Blitzkrieg - blesková válka z Ruska

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Blitzkrieg je poněkud nezvyklý název pro hru původem z Ruska, nezdá se Vám? Znamená to "blesková válka" (možná to trkne především ty, kteří mají aspoň základní znalosti historie a událostí okolo 2.

zdroj: Archiv

světové války) a název je to prý pouze pracovní, jak zmínil Dmitry Devishev - vedoucí tohoto projektu, ve svém rozhovoru, který byl uveřejněn na DailyTelefrag.com. Blitzkrieg, jak už jsme Vás dříve informovali, je real-time strategie nápadně podobná Sudden Strike. Děj je samozřejmě jak název napovídá situován do 2. světové války, snaha byla o maximální autenticitu - zbraně, funkce zbraní v různých podmínkách, vozidla, realistická opotřebovanost a zničení ad.. Od ostatních her tohoto typu by se měl Blitzkrieg odlišovat především rozmanitostí a mnoha možnostmi, které bude hráč mít. Každá kampaň (jedna pro každou ze soupeřících stran - Rusové, Němci, Spojenci) je rozdělená do dílčích kapitol obsahujících vždy jednu základní misi založenou na skutečných historických událostech, a neomezené množství dalších "pod-misí", které budou generovány náhodně.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv
další nové obrázky

Mnohé příznivce jistě potěší, že tvůrci chtějí ke hře připojit i generátor misí s předlohami, ve kterém si každý nadšenec bude moci namalovat např. i vlastní vesničku. Hra je kombinací 2D a 3D grafiky. 2D jsou mapy, větší nepohyblivé objekty, budovy, stromy ad. 3D jsou všechny pohyblivé jednotky - vlaky, tanky, artilérie. Nival Interactive si pro Blitzkrieg navrhl a vytvořil kompletně nový engine. Asi je celkem předčasné hodnotit detailněji tuto hru, která je ve vývoji pouze 6 měsíců. Tvůrci mají spoustu ideálů a nápadů, ale jak sami přiznávají, realizovat se jim bohužel nemůže podařit vše. Předpokládané datum vydání je květen 2002. Do té doby Blitzkrieg ještě projde mnoha úpravami. Zatím Vám nabízíme k nahlédnutí několik nových obrázků.
zdroj: TheDailyTelefrag zdroj: Archiv

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.