zavřít

Bladestorm: The Hundred Years War pro PS3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Japonskou firmu KOEI mají mnozí zafixovanou z poněkud jednotvárné série Dynasty Warriors či herní řady Kessen, ke kteréžto bude mít jejich PS3 projekt Bladestorm: The Hundred Years War přeci jenom o trochu blíže, poněvadž má dle tiskovky jít o strategii, ale v reálu půjde opět spíš o rubačku.

Na trhu se má objevit již v prvním kvartálu příštího roku. Místem dění bude středověká Evropa v době Stoleté války mezi Francií a Anglií, pročež se na scéně nadějete historicky známých tváří jako je Johanka z Arku či princ Edward, později pojmenovaný jako "Black Prince".
Koei na nás znovu vyrazí se spoustou postaviček na obrazovce, mezi kterými bude i váš hrdina a jeho armáda žoldáků bojující na té či oné straně. Má jít o dynamickou real-time strategii, kde bude klíčem k úspěchu výběr té správné jednotky pro konfrontaci, či nějaký specifický úkol, ať již půjde o kopiníky, lučištníky, kavalerii či hodně speciální oddíly - na slonech, muže určené pro obléhání, atp. S čímž souvisí info, že v jednotlivých úrovních máte střetnout různé pevnosti a hrady, ale také města a ruiny, celkem zde má být dvacet různých typů "staveb".


Přímá a snadná kontrola vašich mužů by mohla ve finále přinést dynamické herní představení, v němž podle toho, jak si v boji povedete, poroste vaše reputace. A od ní se zase odvíjí, kolik lidí bude ochotno sloužit pod vaším praporcem. Mimochodem, počítá se také se zkušenostmi získanými ze zdejšího hektického válčení, které budete moci posléze přetransformovat do vylepšení atributů té které jednotky. Pakliže se vám na přiložených obrázcích moc nezamlouvají vězte, že finálový produkt by měl vypadat o poznání lépe. Tedy vizuálně.

Stran hratelnosti Koei moc velké naděje nedávám a to tím spíše, že hru vyvíjejí v Omega Force, co jsou přímo zodpovědní za shora připomenuté Dynasty Warriors, pročež si ani tady neodpustili tolik "oblíbený" moment. Mám na mysli možnost (patrně však nutnost) vstoupit aktivněji do akce a opepřit ji pár komby, s nimiž bude vaše jednotka jako nějaký obrovský žací stroj kosit nepřátele skutečně naveliko. Čistě mezi námi vojáky, když už nějaká strategie, uvítal bych spíše další díl v turn-based sérii Dynasty Tactics, jež má k tomuto statusu nejblíže. Nicméně Koei bude zcela jistě v next-gen éře pokračovat ve všech svých zavedených brandech.
zdroj: PR

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.