zavřít

Až pukne obloha v Infamous

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak zneškodnit bombu a co producent myslí tím poněkud apokalyptickým termínem?

Pokud se rozhodnete věřit producentovi otevřené městské akce Infamous, pak jeden z rozdílů oproti GTA IV má spočívat třeba v tom, že mise z dílny Sucker Punch budou zkrátka intenzivnější, nabitější a na každém kroku si při jejich plnění budete vědomi toho, že právě vy stojíte ve středu dění. A že zneužitím svých nadpřirozených sil během vteřiny dovedete rozpoutat hotové peklo, což ostatně napovídalo již první video. Samé povídačky, říkáte? V tomhle ohledu možná hra nic tak přelomového nepřinese. Ostatně, na otázku, zda se v ní objeví multiplayer, kolem sebe producent jen čarovně máchá rukama a jako v prorocké extázi volá: "Za dva měsíce, za dva měsíce.." -"Za dva měsíce co?" -"Za dva měsíce pukne obloha a do světa se vylije všechno info, které o hře budete chtít vědět!"

Ha ha. Inu, aspoň autoři mají smysl pro teatrálnost. Jako jeden z mála konkrétních příkladů hratelnosti zmiňují tu misi, kdy budete mít za ukol zastavit tikající bombu. Jenom úplní loseři a budižkničemové, varuje emocionálně producent, se prý uchýlí k bezpečnému odstřelení nálože z dálky. Ostatně, to by ani nebylo fér ke kolem procházejícím a nicnetušícím lidem, kteří si budou vašich činů moc dobře vědomí a podobné excesy vám v každém pádě promíjet nebudou. Proto to vypadá, že nezbude, než se vypravit napříč houfy nepřátel, vylézt po okenní římse a podstoupit nebezpečnou minihru, v níž budete riskovat život svůj i těch okolo vás.


Odměnou však má být nejen úspěšné zastavení odpočítávání, ale také mimořádný herní zážitek. Mimochodem po celou dobu hraní prokládaný komiksovými filmečky a la Max Payne. Co dalšího budou tyhle tituly mít společného, napoví i sada čerstvých obrázků.

Infamous vyjde na jaře příštího roku pro PS3 - více v našem preview a podrobnějších textech:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na střeše nadzemky v Infamous  [9.8.2008 17:17 - levis]
Živé město Infamous  [15.7.2008 15:15 - levis]
Ochutnávka preview Infamous  [18.6.2008 23:23 - levis]
Znovuodhalení městské akce Infamous  [11.6.2008 08:08 - levis]
Ponuré hořící město v odhaleném Infamous  [13.7.2007 10:10 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.