Autoři Tribes představují Fallen Empire: Legions
zdroj: tisková zpráva

Autoři Tribes představují Fallen Empire: Legions

17. 1. 2008 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Oldschoolová akce s jetpacky, stavěná čistě pro hru více hráčů a pohodlně běžící ve webovém prohlížeči.

Pozornější z vás mohli novou akcičku od GarageGames (jádro týmu pochází ze zavřeného Dynamixu, kde se mj. podílelo na sérii Tribes) zmerčit již na nechtěně uniklém hluchém videu. Dnešní interview na IGN přineslo první konkrétní informace a obrázky.

Jablko ani tentokrát nespadlo daleko od stromu (i když se kutálelo poměrně dlouho - nejmladší hře z rodiny Tribes budou na podzim čtyři roky) a Fallen Empire: Legions bude opět multiplayerově laděnou střílečkou s unikátním grafickým šmrncem a jetpacky. Mnohem překvapivěji zní informace, že hru půjde hrát přímo v internetovém prohlížeči (skrze službu InstantAction). Vývojáři Fallen Empire od začátku koncipují jako naprosto svobodnou hru s rychlým přesunem po mapě, prozatím až pro 64 hráčů v jednom sektoru. Nemusí se jednat o definitivní číslo, avšak krátkodobé řežby stovek hráčů ani totální grafický masakr nejsou u takového nápadu zrovna na pořadu dne. Ač se autoři vyhýbají výrazu "epizodický obsah", umožňuje jim prohlížeč podobný přístup velmi jednoduše. Zpětná vazba hráčů může být u krapet experimentálního projektu nesmírně cenná.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Jelikož byly jako jeden z prvních prvků hratelnosti vůbec implementovány jetpacky z Tribes her, můžete vzít jed na to, že hra upotřebí (i při relativně nízkém počtu hráčů) zatraceně velké mapy, což GarageGames hned zkraje potvrzují: "Budou pěkně velké! Mrňavé arény vypadají v našich hrách křečovitě, místy dokonce nestrategicky." Ve zbraňovém arzenálu se neplánují žádné velké revoluce - raketomet, granátomet, sniperka, rotačák apod. Herní módy zatím nebyly pořádně osvětleny, vývojáři však chtějí "pro začátek raději jediný režim a pořádně". Na dopravní prostředky to nevypadá vůbec, a proč taky, když máme po ruce prima vznášedlo - jetpack :)

Fallen Empire: Legions vyjde v první verzi za pár měsíců a postupně bude obohacován o další vlastnosti. Zahnívající herní stroje kvůli němu jistě nebude nutné upgradovat. Cena za hraní ještě nebyla stanovena, žádný prudký útok na hráčovu děravou kapsu však neočekávám.
zdroj: IGN

jester

Nejnovější články