Assassin's Creed Chronicles: India vás zve do netradičního prostředí
zdroj: tisková zpráva

Assassin's Creed Chronicles: India vás zve do netradičního prostředí

13. 1. 2016 13:50 | Preview | autor: Adam Homola |

Prostřední část trilogie Assassin's Creed Chronicles se po Číně vydala do Indie a od včerejška je dostupná na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One. Startovní trailer v článku ukazuje hlavního hrdinu Arbáze Mira při typických činnostech známých z předchozích dílů série: běhání, skákání, lezení, bojování a zabíjení. To všechno na pozadí vizuálně výrazné Indie 19. století a, podobně jako v případě Číny, ve pohledu 2,5D.

Příběh Assassin's Creed Chronicles: India se odehrává na vrcholu britské nadvlády nad zemí, kdy třecí plochy mezi Sikhskou říší a Východoindickou společností eskalují. Najednou se objeví templář, který má v hledáčku diamant Koh-i-noor. Arbáz Mir tak musí jednat rychle: zajistit diamant pro Bratrstvo, získat zpátky do rukou asasínů tajemnou krabici a přijít na kloub tomu, za čím se ve skutečnosti templáři honí.

Kvůli tomu všemu ohrozí Mir nejen svoji milostnou aféru s princeznou Pyarou Kaur, ale i její život. V roli hlavního hrdiny se do templářských nepřátel pustíte s pomocí nové výbavy, na jejímž vrcholu je Talwar (meč se zahnutou čepelí) a čakram (vrhací oválná zbraň). K nim můžete přidat ještě nové pohyby jako je dvojité zabití, helix strike a tiché zabití. Všechno by měl Mir zvládat navíc díky své vyšší agilnosti rychleji a s větší grácií.

zdroj: Archiv

Assassin's Creed Chronicles: India mají na svědomí Climax Studios, kterým s vývojem pomáhal Ubisoft Montreal. Po Indii bude následovat Assassin's Creed Chronicles: Russia a to už 9. února. Tentýž den bude také k mání balíček všech tří Chronicles (China, India, Russia) na digitálních pultech obchodů na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One. Na PlayStation Vita se celá trilogie dostane 5. dubna.

Vizuálně hra čerpá z typických indických nástěnných maleb a tamní symboliky, která celé hře dodává punc neokoukaného prostředí. Vzhledem ke své plošinovkové 2,5D nátuře vám nový Assassin's Creed Chronicles také nijak zvlášť nezatíží počítač:

Minimální hardwarové nároky:

Operační systém: Windows 7 SP1, Windows 8 nebo Windows 8.1 (32/64bit verze)
Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.6 GHz nebo AMD Athlon II X2 240 @ 2.8 GHz
Paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: nVidia GeForce GTS450 nebo AMD Radeon HD5770 (1024MB VRAM s podporou Shader Model 5.0)
DirectX: Verze 10
Pevný disk: 4 GB volného místa

Doporučené hardwarové nároky:

Operační systém: Windows 7 SP1, Windows 8 nebo Windows 8.1 (32/64bit verze)
Procesor: Intel Core i3 2105 @ 3.1 GHz nebo AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
Paměť: 4 GB RAM
Grafická karta: nVidia GeForce GTX 470 nebo AMD Radeon HD5870 nebo lepší (1024MB VRAM s podporou Shader Model 5.0)
DirectX: Verze 10
Pevný disk: 4 GB volného místa

Assassin's Creed Chronicles: India zdroj: tisková zpráva

Série Chronicles se může snad jen zlepšovat. První China vyšla v dubnu minulého roku a v recenzi si od Miloše vysloužila pětku. Climax Studios vyvíjí celou trilogii a tak už brzy uvidíme, jestli se ze zpětné vazby k prvnímu dílu poučili pro další dva. Fanouškům série by ale trilogie Chronicles mohla letos přijít vhod, pokud se ukáží být nedávné spekulace pravdivé. Právě podle nich se letos prý tradiční velký Assassin's Creed nechystá - do Egypta se prý vydáme až příští rok.

Nejnovější články