Arx
zdroj: Archiv

Arx

4. 9. 2000 0:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Arx - previewAutor: DeathStalker & GOnDaRPublikováno: 4.září 2000•RPG portál? ...


Arx - preview

Autor: DeathStalker & GOnDaR
Publikováno: 4.září 2000

RPG portál?
Nedávno jsme tu měli obrovské množství RPG her. Je to z prostého důvodu - RPG jsou naším hodně oblíbeným žánrem. Skoro každý z nás hrál sérii Eye of the Beholder a samozřejmě hry řady Ultima. Já osobně jsem měl nejraději Ultimy Underground. Kam toto všechno povídání směřuje ? Nebyl jsem jediným, komu Ultima Underground učarovala, je zde mnoho dalších lidí, kterým se tato série líbila a naštěstí pro nás, i některým vývojářům. Mluvím nyní o lidech z Arkane Studios. A proto chtějí nyní vytvořit podobnou hru, která bude zahrnovat všechny zábavné prvky původní gamesy, přičemž samozřejmě zahrnou i své vlastní, nové. Ta hra se bude jmenovat Arx.

Hluboko do podzemí
Ve světě Arx slunce pomalu mizí a atmosféra se rychle stává stále více toxickou pro lidi, kteří zde žijí. Proto se začínají stěhovat do starých trpasličích dolů, kde žijí společně s trolly, gobliny a ratmeny. To po nějakou dobu docela dobře funguje. Ale na dávné křivdy se nezapomíná a rasy se začnou prostě řezat. Aby bylo ještě hůř, bůh chaosu Akbaa se rozhodl že chce také vyjít na svět a spolu se zlým knězem Iserbiusem chce šířit strach a zlo. Naštěstí královští astronomové některé z plánů Akbaa odhali a zalarmují okolí. Zde začínáte vy, probudíte se v gobliní cele. Až odsud uniknete, půjdete pro radu k bohům.

Hra je viděna z vlastního pohledu, což vás přímo umisťuje do nitra velké hory, kde se většina příběhu odehrává a vy z toho všeho můžete dostat až pocit klaustrofobie. Kromě klasického boje ručními zbraněmi můžete používat praky či luky nebo se můžete připlížit za vaši oběť a omráčit ji.

Magie
Dobrý dungeon se bez magie neobejde. Zde je magie obhospodařována neobvyklým způsobem. Kouzla jsou tvořena z run, jednoduchá mohou být zakouzlena jen z jedné nebo ze dvou, ale ty složitější potřebují mnoho kombinací run. Každá runa bude něco znamenat, takže jestliže budete dostatečně inteligentní, budete si moci některá kouzla vytvořit sami. Konečně je zde hra, kde se budete moci chovat jako opravdový mág. Celkem je zde okolo 50 kouzel, která budete moci najít a používat, takže kouzlení vás rozhodně nudit nezačně.

Systém jeskyní bude v Arxovi velmi složitý a zahrnuje množství podzemních měst, která postavili goblini, trollové atd. Tvůrci zvolili středověký vzhled všeho, co uvidíte. Každá vaše akce bude mít náležitou odezvu, takže budete v živém světě, který vaše akce vnímá a zařizuje se podle nich. Také zde budete moci věci ničit či přesouvat. Když se vám určitá věc nebo budova nelíbí, jednoduše ji zapalte a nechte shořet. Nelíbí se vám, jak vaši nepřátelé pohybují rukama ? Usekněte je. Bude zde samozřejmě zastoupen i multiplayer, ale tvůrci se rozhodli právě toto udělat tajnou zbraní hry. Slibují, že něco takového jsme ještě nikdy předtím neviděli. Tahle hra se tedy možná zařadí po bok těch legend, které jsem vyjmenoval v úvodu. Držíme palce.

DeathStalker & GOnDaRObrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv


Nejnovější články