Arkádové Need for Speed Nitro
zdroj: Archiv

Arkádové Need for Speed Nitro

23. 5. 2009 9:09 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nerealistická fyzika, nerealistické modely a opravdu rychlé závody. To bude Nitro. PREVIEW & VIDEO

Na konzoli Wii už pár her ze série Need for Speed vyšlo, ale žádná nebyla pro Wii přímo vyvíjena. Velice pozitivně se to podepíše zejména na grafice, protože v Need for Speed: Nitro je využit modifikovaný Black Box engine, na kterém fungovaly předchozí hry ze série NfS. Dříve předělávky pro Wii vypadaly tak, že hra běžela na nižším rozlišení, s horšími modely a texturami. U Nitra ovšem nečekejte nějakou superrealistickou dechberoucí grafiku. Jednak takové věci konzole Wii neutáhne a hlavně Need for Speed: Nitro bude arkádová gameska se vším, co k tomu patří - tedy zběsile rychlá, s modely aut, které vážně nebudou připomínat skutečná auta a s vyloženě arkádovou fyzikou.
Ovládání bude přizpůsobeno jak pro závodní veterány, tak i pro nováčky a vybrat si budete moct z několika různých druhů nastavení. Základní možností je použít samotný Wii Remote a jeho natáčením bude zatáčet vaše auto, pak už stačí používat jen dvě tlačítka na něm - pro zrychlení a brzdění. Když ovladačem zaklepete, dojde k turbo boost, tedy turbo zrychlení. Použít můžete ale třeba i klasický volant, který se dával ke hře Mario Kart Wii.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Jak ke správným arkádovým závodům patří, po závodní trase budete moct sbírat také bonusy, které vám třeba opraví poškozené auto, sníží ukazatel, který označuje, jak moc po vás jde policie a další. Zajímavostí je také sprejování budov. Když budete v závodu první, budete mít možnost stiskem tlačítka sprejovat své logo na budovy, kolem kterých projíždíte. Proč byste něco takového dělali? Za vyhrání závodu dostanete tři hvězdičky, když vyhrajete závod a většina trasy bude nést vaše logo, získáte hvězdičky čtyři.

V příběhové, singleplayerové části hry budete muset projet celkem 130 misí v městech jako je Dubaj, Šanghaj, Madrid nebo Rio de Janeiro. Tyto mise navíc můžete hrát v kooperativním multiplayeru společně s dalšími třemi hráči.

zdroj: Archiv


Need for Speed Nitro teaser trailer

Need for Speed: Nitro verze pro DS byla pro tento handheld také vyvíjena speciálně. Také budete označovat místa na trati, tentokrát ale nemusíte být v závodu první, stačí přejet přes speciální kruhy na trati. Přítomni ve hře budou také policisté, ale místo toho, aby vás honili, budou fungovat jako překážky na závodní trati, které musíte přeskakovat. V DS verzi bude 10 různých herních módů a tratě budou mít nečekané zvraty. Třeba pojedete a náhle se závodní trať změní v horskou dráhu.

Need for Speed: Nitro vyjde pro Nintento Wii a DS letos v září.
zdroj: GameSpot

chewiedc

Nejnovější články