Máte námět či připomínku? Napište nám
Americký fotbal v Blitz: The League
zdroj: Archiv
Preview

Americký fotbal v Blitz: The League

2. 4. 2005 10:10 | autor: Redakce Games.cz |

Poté, co EA získala exkluzivní licenci na NFL, se nad tímhle sportovním odvětvím objevila otázka, kterak to bude s herní konkurencí.

Tedy ne, že by EA zrovna s Maddenem vzbuzovala podobné rozpaky, jako je tomu u NHL. Nicméně Sega se svým "labelem" ESPN svůj boj definitivně vzdala (teď je to na Take-Two) a tudíž se tak nějak neví, co bude dál.
Jisté východisko z nouze nyní představuje Midway se svou Blitz snahou. Už to zkusili s arkádovým hokejem a nebylo to vůbec marné, takže přišel čas na další oblíbený americký sport. Třebaže se na tomto poli čile angažují i EA BIG (a jejich "Street" verze NBA, FIFA a NFL), Midway jde podle všeho na věc trochu jinak! Snaží se přichystat nesmírně kreativní podívanou, v níž dává prostor fiktivním týmům a zajímavému příběhovému pozadí. Zde se sluší připomenout TV show minulosti s názvem Playmaker, představující smyšlené americké fotbalové celky a dysfunkční životní osudy sportovců. Třebaže se jednalo o atraktivní a úspěšný nápad, na nátlak NFL se show musela zrušit. NFL totiž nestála o prezentaci odvrácené strany fotbalu, do níž mimo jiné patří drogy… Midway však promptně najali scénáristy Playmakera pro Blitz: The League, takže se nadějeme zcela jistě netradičního pohledu do zákulisí NFL.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Vedle klasické sezóny se dočkáte i speciálního Campaign módu, v němž musíte dostat na nohy tým, kterému se nedaří. Pro tento účel jste konfrontováni s komplexní výzvou vašim schopnostem, která obnáší vyrovnat se s děním na hřišti i mimo něj. Ve finále pak čeká jakýsi ekvivalent Super Bowlu. V zápase vás přitom tvůrci postaví před řadu hotových morálních dilemat. Zkusíte zranit klíčového hráče soupeře? Použijete nepovolené substance pro zlepšení výkonu? Arkádové mechanismy pak bude zastupovat režim Clash, v němž se mají objevit prvky jako bullet-time či boost určitých schopností – tady na základě předchozí dobré hry, čehož výsledkem může být posléze i možnost obzvlášť destruktivní obranné aktivity. Zde už tedy vidíme shodné prvky s řadou NHL Hitz...

Při častých střetech se připravte na brutální a syrovou prezentaci, díky čemuž má hra vyhlížet nesmírně realisticky a autenticky, tedy žádná uhlazená představení z minulosti. Dalším z mnoha unikátních aspektů bude alternativa upgradu vašeho celku během rozehrané sezóny, v rámci čehož se můžete dočkat krásných roztleskávaček, ale také vizuálních vylepšení borců, počítaje v to kupř. tetování. Více informací se nám sem už nevešlo, takže závěrem povídání snad ještě info, že se Blitz: The League objeví v zatím blíže neurčeném datu na konzolích PS2 a Xbox, samozřejmě s online podporou.
zdroj: IGN

martin

Nejnovější články