Akční RPG Necropolis od tvůrců Shadowrun Returns spoléhá na proměnlivé prostředí
zdroj: tisková zpráva

Akční RPG Necropolis od tvůrců Shadowrun Returns spoléhá na proměnlivé prostředí

7. 11. 2014 14:11 | Preview | autor: Adam Homola |

Studio Harebrained Schemes potěšilo hráče povedeným RPG kombem Shadowrun Returns a Shadowrun Dragonfall, na které chce navázat hrou z trochu jiného ranku. Tahy jdou z kola ven a namísto číslíček, tabulek a statistik běžících na pozadí rozhodnou vaše reflexy. Novinka s názvem Necropolis možná obsahuje lehké RPG prvky, v prvé řadě ale půjde o akční hru viděnou z pohledu třetí osoby.

Vtip Necropolis má spočívat v neustále se měnících úrovních - dokonce i během hraní. Nemusíte tedy čekat až hru dohrajete nebo čekat na nové spuštění. Úrovně se vám budou měnit přímo pod rukama. V každém levelu může být při novém zahrání jiné rozestavění nepřátel, předmětů, jinak řešená konstrukce úrovní apod. Klidně se ale může stát, že přejdete z jedné místnosti do druhé, vrátíte se za chvilku zpátky a bude to vypadat úplně jinak. Měnící se prostředí by vás mělo udržovat v napětí, o což se postarají i zástupy nepřátel.

Tvůrci popisují souboje jako brutální a nekompromisní, zkrátka je to boj o holý život. Na rozdíl od jiných roguelike her půjde v Necropolis o čistou akci, ve které jsou primárním faktorem animace a načasování úderů. Musíte se tedy naučit nepřátelské pohyby a v souvislosti s délkou animací načasovat svůj zásah tak, aby padl na úrodnou půdu.

Necropolis zdroj: tisková zpráva

I když má být Necropolis rychlou (RPG) akcí, rozum a taktický postup nesmí zůstat na vedlejší koleji. Jestli spoléháte na to, že naběhnete do místnosti a začnete zběsile mačkat všechna tlačítka, jste na omylu. Podobný postup se vám v Necropolis rozhodně nevyplatí. Vyplatí se sledovat své okolí a dávat pozor na dění okolo. V dungeonech totiž funguje speciální ekosystém.

Každé monstrum má oblíbené jídlo a svého přirozeného nepřítele, kterému se chce vyhnout. Podobných systémů můžete chytře využít ve svůj prospěch, když je prokouknete. Necropolis zatím vypadá poměrně zajímavě, ale bohužel zatím tvůrci nevydali nic jiného než základní informace a několik kreseb.

Necropolis zdroj: tisková zpráva

A datum vydání? Na cokoliv konkrétního zapomeňte úplně - tvůrci však počítají až s rokem 2016 nejdříve. Hra při tom vyjde na PC, Mac a Linux. Rádi by hru vydali i na konzolích, ale ani v tomto ohledu nemají zatím k dispozici konkrétní informace.

Nejnovější články