zavřít

Yakuza 7 odvážně vyměňuje dosavadní soubojový systém za tahový

PlayStation 4 PS4 Pro

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Série Yakuza svým šestým dílem (v pořadí sedmým, když vezmete v potaz prequel Yakuza 0) zakončila dlouhou ságu Kazumy Kirjúa, ale to neznamená, že série jako taková nebude pokračovat. Už vznikla detektivní odbočka Judgment, ale příští rok se dočkáte i regulérní Yakuzy 7, která mění prostředí, hlavního hrdinu, i soubojový systém.

Název pro západní trhy ještě nebyl specifikovaný, ale byli bychom hodně překvapení, kdyby v něm nefigurovala Yakuza 7. Původní japonský název Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue zní v doslovném překladu Yakuza 7: Whereabouts of Light and Darkness, česky něco jako Místo světla a temnoty.

Nicméně jako vždy se hra nejprve podívá na japonský trh na PlayStationu 4, a to už 16. ledna. Později v příštím roce dorazí i k nám. Zhostíte se v ní role Ičibana Kasugy, bývalého člena jakuzy, který si odseděl 18 let za zločiny svého šéfa, který se ho následně – aby toho nebylo málo – pokusil zabít.

Ičiban se tak vydává do Jokohamy, dějiště hry, které je třikrát větší než čtvrť Kamuročó z předchozích dílů série. Změn tedy není málo, ale nejožehavější z nich bude ta v rámci soubojového systému. V dosavadních dílech Yakuzy jste bojovali v reálném čase a byla to výborná zábava a ikonický prvek série.

Ten je ten tam. V Yakuze 7 nastupuje klasický tahový souboj z žánru JRPG, tedy meníčka, ve kterých si vyberete typ svého dalšího útoku, který následně vaše postava vykoná. Čistě japonský trailer výše nic takového neukazuje, ale titulní obrázek vás nenechá na pochybách.

Dalším důkazem jsou krátká videa na twitterovém účtu GAME Watch a aprílový žertík studia Ryu Ga Gotoku, který dnes už vlastně není aprílovým žertíkem. Jak vnímáte tuto obrovskou změnu? Jste za ní po sedmi dílech rádi, nebo byste tento stěžejní prvek neměnili?

Tagy: mafie akční adventura tahová JRPG otevřený svět

Zdroje: The Verge

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.