zavřít

Už i 4X strategie Stellaris míří na mobily

Android iOS iPadOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Popularita grand strategie Stellaris je i po třech letech stále ohromná (na Steamu ji denně hrají tisíce až desetitisíce hráčů), tvůrci z Paradoxu se o ní pořád starají a vydávají dodatky. V naší redakci se zalíbila hlavně Vaškovi, který by tento článek jistě psal místo mě, kdyby neměl na práci jiné záležitosti. Musím ale uznat, že oznámení mobilní verze Stellaris: Galaxy Command mě překvapivě nenechává chladným.

Vypadá to totiž na gigantickou a po vzoru her od Paradoxu pořádně propracovanou MMO strategii, ve které se mají v rámci jedné galaxie čítající téměř tisíc hvězdných systémů potkávat tisíce hráčů. Jestli tohle nejsou ambiciózní cíle, pak už nic. S těmito hráči budete uzavírat spojenectví, vést bitvy a války, obchodovat, nebo si jen nepřekážet.

Sami se chopíte velení nad vesmírnou stanicí a skrze diplomacii, sílu, vývoj technologií a prohnanost povedete svou galaktickou civilizaci k vítězství. Průběh hry řídí sami hráči, na základě jejich voleb se bude formovat celá galaxie. Sami si volíte i svou etiku, tedy jak se vaše civilizace profiluje ostatním, což má dopad i na kohokoliv, kdo je s vámi ve spojenectví.

Se svými flotilami (design lodí si sami navrhnete v editoru) budete dobývat nová území, kde vybudujete obranné systémy, nasolíte poplatky obchodním lodím prolétávajícím skrz oblasti pod vaší kontrolou, dále rozšíříte svou stanici a tak dále. Obrovský otevřený svět je prostě k dispozici, ať už jsou vaše cíle jakékoliv. A hratelnost je upravená pro mobily v tom směru, že jednotlivé seance by neměly trvat hodiny jako na PC, ale desítky minut.

Stellaris: Galaxy Command by právě teď měla být v předběžném přístupu na mobilních telefonech s Androidem a iOS, jenže se objevil nepěkný problém. Paradox hru dočasně stáhl, jelikož se v ní objevovaly artworky ze zdroje, který nesvolil k jejich použití. Na tomto místě je potřeba dodat, že hru nevyvíjí Paradox, ale studio Game Bear. I tak by si měl takové věci Paradox ohlídat, protože pozdě bycha honit.

Tagy: strategie online sci-fi vesmírný multiplayer mmo 4X

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer,Google Play

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.