zavřít

Tvůrci Celeste se s hrou rozloučí masivním updatem

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Celeste je jedním z těch indie klenotů, které nás dostanou do kolen svými nevídanými kvalitami a dokazují nám sílu nezávislé tvořivosti. Hra za pár měsíců oslaví své druhé narozeniny a tou dobou už o sobě prohlásí, že je naprosto kompletní. Tvůrci totiž za pár dní vydají poslední, a nutno dodat gigantický, update, po kterém se přesunou na nový projekt.

9. září vyjde na všech platformách (možná vyjma Xboxu, kde jsou jisté nesnáze) devátá kapitola Celeste nazvaná příhodně Sbohem. Jediné, co pro její odemčení musíte udělat, je dohrát osmou kapitolu původní hry. Tím se vám zpřístupní dalších 100 úrovní a 40 minut hudby od skladatelky Leny Raine.

Celá hra tak bude mít něco přes 800 úrovní, přičemž poslední kapitola obohatí zážitek o nové mechanismy, předměty a setkáte se v ní se starými známými. Poté už neočekávejte žádné další dodatky a vzhledem k vyjádření tvůrců, že bylo těžké rozloučit se s Celeste a jejím světem, to ani nevypadá na plnohodnotné pokračování.

Jediná další novinka, která se týká přímo této náročné plošinovky, je spuštění výroby fyzických kopií, takže o Celeste ještě jednou uslyšíme. Ale tvůrci už se sunou dál. Založili si nové studio Extremely OK Games, ve kterém pracují na prvním projektu s pracovním označením EXOK1. Zatím jsou teprve ve fázi zkoumání možností, takže oznámení nečekejte nijak brzy. Co to asi bude?

Tagy: horolezectví plošinovka hardcore 2D pixel art

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.