Strašidelná plošinovka Little Nightmares 2 přidá boj s kuchyňským náčiním
zdroj: Archiv

Strašidelná plošinovka Little Nightmares 2 přidá boj s kuchyňským náčiním

20. 8. 2019 15:32 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Malá nezávislá hříčka Little Nightmares od švédských Tarsier Studios nám před dvěma lety i přes svou zdánlivou roztomilost dokázala pořádně zmrazit krev v žilách. O totéž se teď bude snažit i její pokračování, kde se ke žlutokabátnici Six přidá ještě druhá postavička Mono. Tentokrát se společně vydají pomstít „sadistickým učitelům“ a ke skrývání a utíkání se přidají i nějaké ty předměty nutné obrany.

Little Nightmares 2 se dočkaly oznámení na slavnostním zahájení Gamescomu 2019 a přímo navazují na události první hry. Six na jejím konci unikla z pohupující se lodi na souš, ale ani tam není tak úplně v bezpečí. Spolu s Mono se vydává do signální věže, kde se postaví novým typům pěkně děsivých nepřátel.

Přestože hlavní roli bude stále hrát schovávání, nebude tahle dvojice už tak úplně bezbranná. Vybaví se sekáčky a metličkami, které ale nebudou všespásné. Kromě soubojů a úprků samozřejmě dojde i na plošinkové a další hádanky, se dvěma postavami se navíc nabízí i nějaká možnost kooperace.

zdroj: Archiv

Svým nočním můrkám se znovu můžete postavit příští rok, kdy Little Nightmares 2 vycházejí na PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Jednička už před rokem oslavila milion prodaných kopií, Honza Vrobel ve své recenzi chválí především její atmosféru – je podle něj ideální pro všechny, kteří by se rádi trochu báli, ale zase ne tak nějak příliš.

Nejnovější články