zavřít

Švihnutá série Rock of Ages dostane třetí díl s editorem úrovní

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hry ze série Rock of Ages jsou dost možná jediné svého druhu. Prakticky nepopsatelné žánrem (akční tower defense strategie s koulemi?), nesrovnatelné humorem ve stylu Monty Pythonů a těžko pochopitelné z pohledu nic netušícího pozorovatele. Vždyť se tam jen koulí vejcový muž, bochník sýra či kamenná pěst, která proráží zdi a nabaluje na sebe krávy! Věřte tomu, nebo ne, ale jde o velmi populární taškařici, která si vyslouží třetí díl.

Rock of Ages III: Make & Break vás opět protáhne napříč historií. V příběhové kampani potkáte samotného Caesara a Lincolna, někde za Trojským koněm se možná ukrývá děsivý krampus a dojde i na špagetové monstrum. Představivost tvůrců zkrátka nezná mezí.

Avšak příběhový mód je jen špičkou ledovce. Mezi další módy patří například Humpty Dumpty, kde musíte velmi opatrně dopravit vejcového muže na konec nebezpečné cesty. V Boulder Avalanche se zase standardní role obrátí a vy budete ti, kdo brání svou pevnost před útoky rozjetých koulí.

Multiplayer si mohou dát čtyři hráči online nebo dva na rozdělené obrazovce. Někdo bude stavět překážky, druhý se je pokusí pokořit. Třetí díl sérii obohatí o editor, který vám umožní vytvořit vlastní úrovně a ty následně sdílet s ostatními hráči, kteří se je pokusí rozbít v roli jedné z dvaceti koulí.

Studio ACE Team poprvé nedělá na hře samo, ale přijalo pomoc od studia Giant Monkey Robot, které stojí za originální strategií BalanCity. Z jejich spolupráce nejspíš opět vzejde pořádná jízda, kterou i tentokrát zažijete na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi, kde Rock of Ages III: Make & Break vyjde zkraje příštího roku.

Tagy: strategie akční tower defense

Zdroje: PC Gamer, oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.