Šílená adventura Maize kombinuje myslící kukuřici, Akta X a humor Monty Pythonů
zdroj: Archiv

Šílená adventura Maize kombinuje myslící kukuřici, Akta X a humor Monty Pythonů

19. 5. 2016 10:37 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Některé nápady na hry jsou podivné, jiné nepříčetné a pak je tu extrémní kategorie, kam spadá i Maize. Jde o nezávislou adventuru malého kanadského studia Finish Line Games, která se točí kolem myslící kukuřice. Podle vyjádření autorů v sobě bude kombinovat styl vtipnějších epizod Akt X s humorem Monty Pythonů. Děj se odehrává na farmě, kde pracovali dva vládní vědci. Jen poněkud špatně pochopili jeden rozkaz úředníka a výsledkem je kukuřice, která myslí a má oči a ústa.

Zatím není úplně jasné, co ve hře budete dělat. Půjde ale o adventuru viděnou z očí hlavního hrdiny, který farmu a přilehlé laboratoře prozkoumává a nalézá tu velmi barvité osazenstvo. Kromě zmíněné kukuřice tu kupříkladu bude i rozmrzelá ruská kopie technologicky nejpokročilejší hračky světa – medvídek Teddy Ruxpin. A jak se můžete přesvědčit v galerii, vážně se tváří dost nabroušeně.

Už teď je jasné, že Maize bude podivná hra, což ale neznamená, že musí být výstřední i hratelností. Ono by úplně stačilo, kdyby byly tradiční prvky adventury naroubovány na bizarní svět farmy oživlých kukuřic a vhodně je doplňoval střelený humor, který si dělá legraci z konspirací, geneticky modifikovaných potravin a kdoví čeho ještě.

Pro studio Finish Line Games jde o druhou hru, první byly veskrze průměrné závody Cel Damage HD na PS3, PS4 a PS Vita. Maize ale směřuje jen na PC, kde by měla vyjít na podzim tohoto roku. Do té doby se snad dozvíme víc, než jen prapodivnou zápletku.

zdroj: Archiv

Nejnovější články