zavřít

Stařičká westernovka Desperados se po 17 letech dočkala updatu s podporou aktuálních systémů

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Mnoho z nás s láskou vzpomíná na legendární Commandos z přelomu tisíciletí, leckdo potom pošilhává i po westernové „kopírce“ Desperados. Jednička s podtitulem Wanted Dead or Alive vyšla před dávnými časy v roce 2001 a dodnes si ji můžete pořídit na Steamu i GOG. Ale až odteď si bez problémů zahrajete i na moderních systémech.

Sedmnáct let dělí vydání hry a její letošní update. Ne že byste v minulosti Desperados: Wanted Dead or Alive vůbec nerozjeli, jen jste si předtím museli projít slušným martyriem – stahovat podivné programy, pohrát si s různými nástroji atd. A výsledek pak stejně nemusel být stoprocentní. Ale tomu je teď konec.

Současný vlastník práv THQ Nordic zakročil a připravil plnohodnotnou podporu pro operační systémy Windows 7, 8 a 10, a vůbec poprvé hru oficiálně rozběhnete i na Linuxu a Macu. Už tak dost zvednuté obočí míří ještě výš, protože to není jediný přínos aktualizace.

Desperados

Pro nás méně důležitou novinkou je možnost změnit jazyk přímo ve hře. Nabízí se angličtina, francouzština, němčina, španělština, italština a ruština. Co už ale zaujme i našince, je „nový“ obsah. Plná hra totiž byla obohacena o jednu celou úroveň, která kdysi sloužila pouze jako demoverze. V ní se trojice Cooper, Doc a Kate pokusí osvobodit město od zlých pistolníků.

Pokud vlastníte původní CD s Desperados: Wanted Dead or Alive, pak se k tomuto updatu asi jen tak nedostanete. Ale jestli se spokojíte s digitální verzí, zamiřte na Steam či GOG s pěti eury. V případě prvního jmenovaného vám do 16. července díky slevě postačí pouhopouhé euro.

Tagy: strategie stealth retro Divoký západ

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.