zavřít

Star Citizen bude na týden k vyzkoušení zcela zdarma

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Šest let po úspěšném kickstarteru se, možná až moc, ambiciózní projekt Star Citizen nachází stále jen v pouhé alfě a vidina konce vývoje prakticky neexistuje. Zájem přesto ani po tolika letech neupadá, právě naopak. Hrnou se další a další vesmírní piloti toužící po vyzkoušení toho, co vyzkoušeli už dva miliony jiných. Nyní vesmír čeká pořádné rozpínání, protože bude na týden hra k vyzkoušení zdarma.

Vesmírné akci Star Citizen se v uplynulých dnech podařilo pokořit milník, o kterém se jiným projektům nemůže ani zdát. Skrz kontinuální crowdfunding na oficiálních stránkách studiu Roberts Space Industries přiteklo do kapsy krásných 200 142 872 dolarů, tedy víc než 4,5 miliardy korun. Stretch goaly přitom končí u 65 milionů dolarů…

Možná právě proto, jako oslava, bude Star Citizen dočasně zdarma pro úplně každého zájemce. Počínaje pátkem 23. listopadu a konče pátkem 30. listopadu budete moci pilotovat v alfě dostupné lodě, jejichž nabídka bude rotovat na denní bázi. Bez nějakého omezení, prostě jako kdybyste si je koupili za reálné peníze.

Bez výčitek z toho, že jste investovali do ještě nedokončeného projektu tak zjistíte, zda se máte přidat k 2 125 064 hráčům, kteří v něj vložili svou důvěru. Asi se dá očekávat, že se pár nových duší najde a budget tak zase poskočí o pár alespoň šestimístných čísel. Aktuálně je k dispozici verze Alfa 3.3, přičemž do konce roku by měly proběhnout ještě dva updaty posunující druhé číslo o stupeň výš.

Oficiální roadmapa končí verzí 3.6, která by měla dorazit ve druhém kvartálu příštího roku. Jen těžko si lze představit, že by po ní následovalo něco jako oznámení data vydání plné hry. Maximálně bych očekával betu, ale pravděpodobně se jen rozšíří samotná roadmapa o další nové prvky pro alfu.

Zdroje: PC Gamer, Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.