zavřít

Sci-fi akční RPG Orange Cast se inspirovalo v Mass Effectu, The Expanse a Firefly

PlayStation 4 Windows Xbox One Linux PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Ani ne před dvěma týdny nás zaujal ambiciózní projekt Everreach: Project Eden, který nápadně připomíná hry ze série Mass Effect. Kdyby studio BioWare nemělo tolik peněz, mohl jejich nezapomenutelný svět vypadat podobně. Anebo jako ruská hra Orange Cast, která se za inspiraci v dost možná nejlepší space opeře vůbec nestydí.

Tvůrci Orange Cast ze studia Team Rez hledali inspiraci na mnoha místech – v seriálech Firefly a The Expanse, ale také v západní a sovětské sci-fi literatuře. Ani Orange Cast na první pohled nehýří kvalitami Mass Effectu, nicméně jde o projekt malého ruského indie studia a já nemůžu než smeknout klobouk.

Zatím to tedy nevypadá na anglický dabing, ale kdo ví, třeba se v budoucím zkolonizovaném vesmíru bude mluvit pouze rusky (když ne třeba čínsky). Ale aspoň anglické titulky jsou občas k zahlédnutí v trailerech a tvůrci jsou nyní ve fázi, kdy hledají vydavatele a překladatele do různých jazyků.

O hře jako takové pustili do světa zoufale málo informací. Má jít o akční RPG, ale žádné RPG prvky se v propagačních materiálech prakticky neobjevují. Bude tedy možné rozmlouvat s různými postavami a cestovat po pěti planetách, ale zatím jedinou prezentovanou náplní je střílení nepřátel.

Těch bude všude kolem vás poměrně dost, jelikož jste jako mírotvůrce uvízli na samotném okraji galaxie, kam vedla svůj útok neznámá organizace. Starší zprávy slibovaly krycí systém a možnost ovládat různá vozidla, ale nové trailery nic takového bohužel nepotvrzují.

I když Orange Cast nevypadá tak šmrncovně jako Mass Effect, a spoustu svých lákadel zdařile skrývá, svým způsobem mě zaujala a budu bedlivě sledovat její další kroky. Tvůrci by ji chtěli vydat v září.

Snad tedy bude dobře odladěná, nabídne pořádný příběh, zábavné mechanismy, bohaté RPG prvky, a i jiný jazyk než ruštinu. V takovém případě by mohlo jít o potenciální překvapení roku.

Tagy: akční sci-fi RPG střílečka indie hra

Zdroje: Indiedb

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.