zavřít

Rozlučte se s Pokémony, příští rozšířená realita otvírá dveře do světa Harryho Pottera

iPhone Android

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Společnost Niantic poprvé přišla s hrou založenou na rozšířené realitě v roce 2013. Myšlenka Ingressu byla přelomová, a co teprve potom, když na ni o tři roky později naroubovali světoznámé Pokémony. Další tři roky uplynuly a tentokrát Niantic plánuje zaútočit na peněženky generace mileniálů. V aplikaci Harry Potter: Wizards Unite uděláte z Pražského hradu ten Bradavický a z Národní třídy třeba Příčnou ulici.

Niantic má s hrou velké plány a už v betatestu pro vybrané zahraniční novináře bylo víc funkcí než v Pokémon Go po nějakých třech letech existence. Přidaly se nějaké svěží nápady, které ne zas tak revoluční koncept zajímavě oživují.

Wizard Unite je pořád založené na chození po okolí, nesbíráte ovšem žádné pokémony ani je neposíláte bojovat proti cizím. Hra má dokonce oproti pokémoní variantě příběh a zaměřuje se na spolupráci spíš než na kompetitivní složku. Všichni kopou za jednu stranu a jsou členy speciální kouzelnické úderné jednotky, která hledá nebezpečné artefakty roztroušené po celém světě.

Namísto týmů si tak můžete vybrat maximálně svou třídu, které jsou zatím tři: bystrozoři, kteří se specializují na zaklínadla a boj proti černokněžníkům; magizoologové krotící fantastická zvířata; a profesoři se znalostmi tajných čarodějných umění. Každý z nich má svůj strom schopností, během hraní mezi nimi ale můžete přepínat, takže to není nic kdovíjak závazného.

Do hry vás uvede samotný Harry Potter, nyní bystrozorský veterán, abyste ve svém okolí prozkoumali jistou kalamitu. Ta do našeho světa vyvrhla různé magické předměty, zvířata a postavy, ale zároveň nechala zmizet jiné, které tu předtím byly. Ve vašem sousedství tak budete nacházet třeba uvězněné polovidy, které musíte osvobodit, ale taky smrtijedy, vlkodlaky nebo mozkomory, které tak úplně osvobozovat nechcete.

Kouzlení vyřídíte pomocí dotykového displeje svého mobilního telefonu, kde budete prstem opisovat tahy, jako byste mávali hůlkou. Čím těžší úkol, tím víc úspěšných kouzel musíte seslat, rozhodně ale budete potřebovat víc pohybů než jen naučené házení pokéballu.

Místa, kde se budou zvláštnosti objevovat, budou ovlivněná nejen geografickou polohou a s ní souvisejícím biomem, ale taky počasím, denní dobou, anebo dokonce fází měsíce. Vlkodlaka tak ulovíte jedině v noci při úplňku. Wow. Při vydání hry by se unikátních příběhů mělo v aplikaci nacházet přes sto a další budou přibývat.

Nejvzácnější a nejtěžší události jsou zamčené v pevnostech, k jejichž odemčení budete potřebovat speciální runu a půjde o realtimovou aktivitu pro pět hráčů na jednom místě, s nimiž budete muset spolupracovat. Každá třída bude lépe vybavená pro boj s jinými protivníky, takže se bez nějaké strategie neobejdete. Smrtijedy nechte bystrozorům a rarachy zase zoologům.

Rozšířená realita je trochu víc animovaná než v případě Pokémon Go a narazíte třeba na skleníky, kde najdete ingredience do lektvarů, nebo na hospody s kouřícími komíny, v kterých se můžete virtuálně najíst a doplnit si kouzelnickou energii.

Databáze je sdílená s lokacemi pro Ingress a Pokémony, kde s vychytáváním populárních lokací už mají zkušenosti. Podle britského Eurogameru je ale i betaverze minimálně o třídu výš, co se týče grafiky nebo zvuku, díky spolupráci s Warner Bros.

V pokročilejších fázích hry si budete dokonce moct otvírat teleporty, které vás přenesou do míst známých z knih a filmů, jmenovitě třeba do Ollivanderova obchodu s hůlkami nebo do Brumbálovy pracovny, kde se budou skrývat další tajemství a zajímavé poklady.

V Niantic mají s Harry Potter: Wizards Unite velké plány a údajně chtějí, aby se hra při životě udržela celá desetiletí. Který vývojář by si to nepřál, že. Co se týče mikrotransakcí, neměli byste se do nich cítit tlačení a nebudete mít žádné omezení, jak dlouho daný den můžete hrát – s výjimkou výdrže baterie mobilního telefonu. Powerbanky na procházky s sebou.

Hra by měla na mobilní zařízení dorazit ještě během letošního roku, a to v 19 jazycích, mezi nimiž není čeština, což ovšem neznamená, že se v Česku na chytání hrabáků nebudete moct vrhnout aspoň anglicky.

Tagy: augmentovaná realita mobilní hra

Zdroje: Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.