zavřít

Postarejte se právě teď o kolonii po konci světa ve strategii Surviving the Aftermath

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Vydavatel Paradox Interactive oznámil druhou hru ze série „Surviving“ před dvěma týdny nic neříkajícím videem, které doplnil minimem informací o platformách a plánovaném datu vydání. Věděli jsme také, že se ještě letos naskytne příležitost vyzkoušet Surviving the Aftermath v předběžném přístupu, ale že se tak stane rovnou během PDXCONu, nás mile překvapilo.

Pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je, starat se o kolonii prostých lidí, kteří nějakým zázrakem přežili armageddon, pak by vám Surviving the Aftermath měla poskytnout přesně to, co hledáte. Začnete jako vždy s málem, pustíte se do stavby prvních výrobních budov, vypěstujete plodiny pro obživu a svůj plácek uprostřed divočiny obeženete jakýmkoliv harampádím, protože v tomto světě nejste sami.

Do své kolonie sháníte různě zaměřené jedince. To, že civilizace přestala fungovat, neznamená, že se vám teď nebudou hodit vědci, vojáci, zemědělci, dřevorubci a další čtyři desítky specialistů, kteří na vás tam venku čekají.

Některé z nich proto budete vysílat mimo bezpečí základny, aby zmapovali terén, objevili nové zdroje nebo třeba vymlátili kemp banditů. Pro tyto účely máte k dispozici přehledovou mapu oblasti, kde můžete sledovat i ostatní kolonie.

Kromě uspokojování potřeb kolonistů a odemykání nových věcí v technologickém stromu vás čekají nenadálé události. Před vašimi vraty se může objevit obchodník nabízející semínka zelí výměnou za pár brambor. Jindy zabouchá malý chlapec, který prosí o léky pro nemocnou maminku, za což vám opět nabízí semínka zelí (zjevně zdejší velmi lukrativní platidlo).

Ovšem také to může být milice, která neprosí, nýbrž vyžaduje zásoby pro boj s bandity, protože vás tím přece ochraňuje a na to se těžko říká ne. Odmítnout můžete, jen pak počítejte s následky. A do toho všeho tu je ještě zblázněné počasí, které na vaše smontované přístřešky sešle blesky, meteority, klidně i satelit.

Surviving the Aftermath

I když je Surviving the Aftermath pomyslným pokračovatelem Surviving Mars, pracuje na ní někdo jiný, a to konkrétně Iceflake Studios, z jejichž portfolia lehce zamrazí. Dosud se totiž specializovali na mobilní hry typu kulečník, rybaření, endless run a topdown závodění. Surviving the Aftermath je pro ně první velkou hrou a nezbývá nám než věřit úsudku Paradoxu, který jim projekt svěřil.

Pokud se nebojíte a rádi byste si Surviving the Aftermath vyzkoušeli v předběžném přístupu, pak máte dvě možnosti: zakoupit ji za 20 eur na Xboxu v rámci Xbox Game Preview nebo stejnou částku utratit v Epic Games Storu (seznam exkluzivit tak opět poporostl).

Plné vydání je plánované do druhé poloviny příštího roku, kdy se hra dostane i na PlayStation 4 a Steam.

Tagy: strategie survival budovatelska post-apo

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.