zavřít

PlayStation 4 konečně umožní hraní s uživateli jiných platforem

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Sony se až doteď rochnilo ve svém statusu vyvrhele a rebela, který jako jediný odmítá povolit svým hráčům pařit spolu s uživateli ostatních systémů, ale tahle otravná epizoda snad už pomalu končí. PlayStation do budoucna bude podporovat multiplayer s Xboxem, PC, Switchem a dalšími platformami, alespoň tedy u vybraných titulů. A všechno začíná už teď s Fortnite.

Chcete-li si přečíst celé včerejší vyjádření prezidenta Sony Interactive Entertainment Johna Kodery, klidně můžete. V podstatě se tam toho ale moc nedozvíte. Sony se prý doteď hraní napříč platformami bránilo, aby svým hráčům poskytlo „unikátní playstationovou perspektivu“ (překlad: „měli jsme k tomu svoje komerční důvody“), avšak nyní nadchází změna přístupu.

První vlaštovkou je hyperpopulární Fornite – betu jejího cross-play multiplayeru si můžete na PS4 vyzkoušet klidně hned. Postupně budou následovat další hry, ale které konkrétně to budou, to je zatím těžké odhadovat. Server Kotaku kontaktoval různé vývojáře včetně Psyonixu, Blizzardu a Take Two, ale nikdo zatím nic neví, nebo se aspoň o svoje znalosti nehodlá dělit.

Snad se hráči na PS4 brzo dočkají cross-platformového hraní třeba v Rocket League, Destiny 2, FIFA 19 a dalších multiplayerových titulech, kde to dává smysl. Už však známe jednu hru, která novou funkci využívat nebude, a tou je nadcházející survival Fallout 76.

Pete Hines o něm na Twitteru napsal: „Fallout 76 nepodporuje cross-play z vícero důvodů. Netuším, jestli ho někdy podporovat bude. Ale momentálně to nemáme v plánu, protože se soustředíme na betu a vydání.“ Pro osvěžení paměti, beta (nebo B.E.T.A., pokud jste členem marketingového týmu Bethesdy – vítejte, je to pro nás velká čest!) začíná v říjnu, plné vydání spadá na 14. listopadu.

Už nějakou dobu je jasné, že za rozhodnutím neumožnit na PlayStationu 4 cross-play nestojí technické důvody. Loni si spolu mohli na několik hodin zahrát hráči Fortnite na PS4 a Xbox One, protože vývojáři z Epicu onu možnost omylem povolili. Možná si tedy v Sony spočítali, že se jim tahle změna zkrátka vyplatí – a začít s extrémně lukrativní Fortnite je logický krok.

Tagy: zombie multiplayer casual eSport crossplatform battle royale

Zdroje: Kotaku, Eurogamer.net,blog.playstation

Kupte na CZC.CZ

 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.