zavřít

Sony snižuje cenu PlayStation VR na osm tisíc korun

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Virtuální realita přišla, je tu, funguje, ale nikoho moc neohromila. Jedním z hráčů na VR trhu je Sony, která loni vyrukovala s headsetem PlayStation VR. Ten byl u nás dostupný za relativně příznivou (doporučenou maloobchodní) cenu 10 490 Kč. Pokud o koupi PS VR pořád uvažujete, potěší vás čerstvě oznámená sleva.

Z původních deseti tisíc se nově dostáváme na ještě přijatelnějších 7 990 Kč. Řeč je tedy konkrétně o balení se samotným PlayStation VR a přibalenou PlayStation Camera. PlayStation VR co do nových titulů zatím pořád nestagnuje a brzy pro ni vyjdou například Blood & Truth, WipEout Omega Collection, Firewall Zero Hour, The Persistence, nebo třeba Star Child.

PlayStation VR sice není technologická špička, ale je potřeba na ni nahlížet nikoliv jako na konkurenta toho nejdražšího HTC Vive, ale jako na střední třídu VR určenou čistě pro PlayStation 4. V takové roli nemá PS VR žádnou konkurenci a funguje uspokojivě dobře.

Nicméně pokud byste si VR rádi vyzkoušeli a chtěli byste platit co nejméně, můžete se poohlédnout po mobilních VR řešeních. Stačí jen strčit kompatibilní mobilní telefon do příslušného headsetu a vyzkoušet dostupné a levné VR aplikace a hry. Ovšem tituly jako WipEout byste mezi nimi hledali marně…

Tagy: virtuální realita

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.