zavřít

Peter Molyneux pracuje na další hře, kutilské simulaci Legacy

Android Windows iOS

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vizionář. Podvodník. Kontroverzní génius. Různí lidé by Petera Molyneuxe označili různými přízvisky – někdo si bude pamatovat jeho legendární série Populous, Black & White nebo Fable, jiný si vzpomene spíš na nedávné kompletní fiasko hry Godus a myriádu nesplněných slibů. Následující článek bude zajímat především první skupinu, která Molyneuxovi pořád věří. Jeho studio 22Cans totiž chystá novou hru jménem Legacy.

Prvotní inspirací pro vývoj se stal Molyneuxův otec, který kdysi v dílně kutil nejrůznější výtvory a vlastníma rukama dával průchod své kreativitě. A přesně tak budete v Legacy začínat vy: osamělý vynálezce, který montuje, co ho napadne. Třeba skateboard s přidělanou bouchačkou nebo krásný, starobyle vypadající telefon.

Budete se šťourat a rýpat, vyřezávat a skládat, plnit zakázky a prodávat díla, až si nakonec budete moct dovolit najmout zaměstnance a rozjet opravdový byznys. Hra by se v tu chvíli měla překlopit do úplně nové strategické roviny, protože vaším cílem není nic menšího než se stát největším magnátem v okolí.

Zní to jako moc pěkný koncept doplněný hezkým malovaným uměleckým stylem, na nějž jsou 22Cans specialisté, a pozitivní je i skutečnost, že Molyneux tentokrát neslibuje hory doly a spíš mluví o svých inspiracích a vnitřních pohnutkách. Podívejte se na níže přiložený krátký dokument Levels od Red Bull Gaming. Je pěkně zpracovaný a těch 11 minut uteče jako voda.

Přesto se nabízí několik nepříjemných otázek. Otázka číslo jedna: budou ještě hráči Molyneuxovi cokoliv věřit poté, co se stalo s jeho minulými projekty? (Pokud přesně nevíte, o co jde, doporučuju brutální rozhovor na Rock, Paper, Shotgun. Nečte se snadno, ale stojí za to jakožto kousek herní historie.)

Otázka číslo dvě: hra pravděpodobně vyjde současně na mobily a počítače, poté možná i na další platformy, ale bude primárně počítačová, nebo mobilní? Záběry z pre-alfa verze viditelné ve videu jsou plné nejrůznějších odpočtů a časovačů, které na mě křičí „mikrotransakce“, i když v takhle rané fázi je samozřejmě příliš brzo na vynášení soudů.

Kope si Molyneux sám pod sebou další jámu? Chystá se jeho velký návrat mezi herní elitu? Nebo bude Legacy průměrná a nikdo o ni nezavadí pohledem? Nejlepší by byla druhá možnost, ale vyloučit v téhle fázi nelze nic. Kdy se dozvíme další podrobnosti nebo kdy hra vyjde, to je zatím ve hvězdách.

(Další screenshoty ze hry si můžete prohlédnout na webu Nintendo Life.)

Tagy: strategie simulace budovatelska kreativní

Zdroje: Red Bull, Eurogamer.net,Nintendo Life

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.