zavřít

Nintendo oznámilo novou velkou Zeldu, plnohodnotné pokračování Breath of the Wild

Wii U Switch

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Hlavní hry ze série The Legend of Zelda jsou něco jako hlavní hry ze série Mario. Vychází jen jednou za čas, ale když už se na trh dostanou, jde většinou o zásadní titul. The Legend of Zelda: Breath of the Wild vyšla už na začátku roku 2017 a hned se z ní stala jedna z nejlépe hodnocených her vůbec. Nintendo s oznámením pokračování zase tak dlouho nečekalo, a právě na letošní E3 jsme viděli vůbec první záběry z chystaného plnohodnotného nástupce Breath of the Wild.

Nová The Legend of Zelda ještě nemá oficiální jméno, nevíme, o čem bude a kdy vyjde. V traileru je k vidění Link, Zelda a něco opravdu ošklivého, co začne zvedat Hyrule Castle ze země. V té chvíli teaser končí a místo názvu hry a data vydání se napíše jen stručné potvrzení, že pokračování Breath of the Wild je ve vývoji.

To samozřejmě ještě neznamená, že budeme hrát příští Zeldu třeba v roce 2020, nebo dokonce 2021. Dokonce i Breath of the Wild si užila hned několika odkladů a z projektu, který měl původně vyjít jen na Wii U, se stala (a nebylo to v historii série poprvé), hra na dvě platformy – starší Wii U a tehdy čerstvě vydaný Switch.

Než si novou Zeldu zahrajeme, uplyne nejspíš několik dlouhých let. Mezitím dostaneme například The Legend of Zelda: Link’s Awakening, která vypadá stejně roztomile, jako zábavně. A tak zatímco na Link’s Awakening nebudou kladeny žádné velké nároky, nástupce špičkového Breath of the Wild to nebude mít jednoduché. Redefinovat a posunout žánr o takový kus dopředu se nemusí podařit pokaždé a není to nic jednoduché.

Breath of the Wild se to ale podařilo na výbornou, jak dokládá Miloš Bohoněk v recenzi na Games: „Nejrozsáhlejší Zelda? O tom není sporu. Nejkvalitnější launchový titul pro novou konzoli? Jakbysmet. A není to náhodou také nejlepší Zelda? Je. A ještě něco navíc. Breath of the Wild je dosud nejlepší Zeldou, která se nesmazatelně zapíše do dějin her s otevřenými světy.“

 

Tagy: akční fantasy RPG adventura logická otevřený svět Zelda the legend of zelda E3 2019

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.