zavřít

NHL není na PC kvůli malému zájmu, ale mohlo by být

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Věta z titulku se zdá být naprosto nesmyslná. Vždyť snad úplně každý fanoušek hokeje by skočil po hlavě do ledové vody, kdyby to zařídilo návrat série NHL na počítače. Letos by to zároveň dávalo největší smysl. Je to totiž už deset let od posledního PC titulu NHL 09. A jak se zdá, v EA není taková myšlenka úplně zatracovaná, jen by prý musel být větší zájem.

Řekl to kreativní ředitel nadcházející hry NHL 19 William Ho v rozhovoru pro Shacknews. Na dotaz ohledně data vydání hry na PC odpověděl následovně: „Sami jsme velkými PC hráči, takže uvidíme. Pokud bude dostatečný zájem, tak ho rádi uspokojíme.“ Dává to určitou naději, i když by mě zajímalo, jak jinak by se zájemci o PC hru měli ozvat, když jsou po deset let nevyslyšeni.

V EA nicméně letos dokázali, že se k této platformě umí postavit čelem. Jejich sportovní značka simulující americký fotbal totiž slaví ještě déle očekávaný návrat. Série Madden NFL byla na počítačích naposledy spatřena jako Madden NFL 08 v roce 2007. Metacritic sice ještě nehlásí žádné PC recenze, ale v případě obou konzolových verzí Madden NFL 19 se hodnocení pohybuje nad osmdesátkou. Zjevně je se na co těšit.

Ale zpátky k nám přeci jen mnohem bližšímu lednímu sportu. Slova kreativního ředitele sice odpovídají na otázku týkající se NHL 19, ale pokud se s portem dávno nepočítá, divil bych se, kdyby zničehonic dorazil třeba s půlročním zpožděním. Osobně mi dává mnohem větší smysl, kdyby se případnou vlnu zájmu rozhodli v EA uspokojit příští rok. Ale budu jedině rád, když mě překvapí.

V minulém týdnu zároveň proběhla na konzolích otevřená beta NHL 19, která potvrdila jen menší posun kupředu. Revoluce se rozhodně nekoná. K tomu by hra potřebovala konečně přejít na Frostbite engine po vzoru Fify. Ale novinky samozřejmě jsou. Přivítají vás nové módy, zabruslíte si na rybnících, vyzkoušíte si 200 hokejových legend a tak dále. Vše krásně shrnul Vašek ve svém článku. NHL 19 je tedy zatím potvrzené jen na PlayStation 4 a Xbox One, kde vyjde 14. září.

Tagy: hokej NHL sportovní

Zdroje: PC Gamer,GameInformer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.