V NHL 19 si zabruslíte na rybníku, ale opět pouze na konzolích
zdroj: tisková zpráva

V NHL 19 si zabruslíte na rybníku, ale opět pouze na konzolích

21. 6. 2018 18:30 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Příští rok se různé sportovní série od EA konečně přehoupnou k hezky kulatému číslu 20, a tak možná dává symbolický smysl nechat si opravdovou revoluci až na další ročník. Nasvědčovalo by tomu alespoň oznámení NHL 19, která do vínku nedostala ani tolik žádaný nový engine Frostbite, ani PC port. Místo toho se musí spokojit se zamrzlými kanadskými rybníky a Waynem Gretzkym.

Marketingově nejvděčnějším prvkem je nová možnost vykašlat se na velkolepé stadiony plné lidí, navléct na sebe mikinu a tepláky a jít si zabruslit za barák na rybník. Přizpůsoben je tomu nový mód, v němž hrají tři hráči systémem všichni proti všem a snaží se překonat brankáře.

Je to vstupní bod do přepracovaného multiplayerového prostředí World of CHEL, na které bude NHL 19 hodně sázet. Začnete módem 1v1v1, propracujete se do oblíbeného módu 3v3, a nakonec si konečně zahrajete i pořádné zápasy 5v5. Tenhle přístup prý zaručuje, že se do online hraní můžou v klidu ponořit i úplní nováčci, aniž by měli strach, že to zpočátku budou kazit zkušenějším spoluhráčům.

Jsou s tím spojené i nové možnosti úpravy vašeho hrdiny, konkrétně 900 „civilních“ předmětů, od čepic až po pyžama. Navíc budou k dispozici denní výzvy týkající se jednotlivých módů, takže když se zažerete do sólování v módu 1v1v1 (neboli NHL Ones) a úspěšně odehrajete dost zápasů, hra vás za to odmění.

zdroj: Archiv

Engine Frostbite, který používá třeba FIFA nebo Battlefield a do NHL by se minimálně podle jména perfektně hodil, sice čekat nemůžete, ale devatenáctka si přece jen od sousedů čutálistů vypůjčila nějaké nové triky. Konkrétně se jedná o technologii Real Player Motion, díky které by teď pohyby hráčů měly vypadat daleko realističtěji a různoroději – prťavý křídelník bude bruslit úplně jinak než nabušený obránce.

Nové animace se dotkly například i bodyčeků a dalších soubojů. Hráči by teď měli „vidět“, že se na ně řítí sto třicet kilo svalů a výstroje, a těsně před nárazem se zapřít nebo na něj jinak reagovat. A to všechno by podle slov vývojářů mělo přispět k dynamičtějšímu, realističtějšímu zážitku.

Inu, slova nic nestojí, a dalších konkrétních novinek moc není. Za zmínku ovšem rozhodně stojí nové legendy, tedy 200 slavných hokejistů minulosti, za které si budete moct ve vícero módech zahrát. Vévodí jim samozřejmě obálková hvězda Wayne Gretzky.

NHL 19 zdroj: tisková zpráva

A kdo má nejradši singleplayerovou kariéru, toho by mohly potěšit nové možnosti skautování. Odteď budou mít konkrétní lovci talentů větší či menší povědomí o konkrétních regionech, takže se jeden třeba vyzná v Česku a na Slovensku, ale Skandinávie je pro něj španělská vesnice. Vy pak při draftu nebudete tušit, zda sáhnout po finském útočníkovi nebo švédském gólmanovi, ale zato si vytáhnete nejlepší talenty z extraligy.

To všechno můžete očekávat na PlayStation 4 a Xbox One 14. září, tedy přesně čtrnáct dní předtím, než světlo světa spatří FIFA 19.

Nejnovější články