zavřít

Na podzim se vrátí rebootované Call of Duty: Modern Warfare

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Spekulace se nakonec potvrdily. Nové Call of Duty se skutečně jmenuje jednoduše Modern Warfare a nejde ani o remake původní hry, ani logicky o remaster, který už existuje. Slovy vývojářů jde o reimaginaci celé série Modern Warfare, která přináší řadu novinek. Mezi ty nejvýraznější patří absence season passu a zbrusu nový engine.

Kapitán Price se vrací na scénu s doutníkem v ústech – jak taky jinak. Studio Infinity Ward jde zpátky ke svým kořenům v mnoha ohledech a opět se pokusí nastolit nové směřování série. V té je Call of Duty: Modern Warfare první hrou, která od Call of Duty 2, tedy po 14 letech, poběží na úplně novém, zatím nepojmenovaném enginu, který zvládá ray tracing, 4K s HDR, má realističtější noční a termální vidění a další grafické vychytávky.

Po čistě multiplayerovém Call of Duty: Black Ops 4 se v letošním Modern Warfare vrací příběhová kampaň, ve které si vyzkoušíte roli elitního vojáka, ale i improvizujícího, guerillového bojovníka. Spousta multiplayerových módů samozřejmě nebude chybět, i když o battle royale zatím nepadlo jediné slovo. Do popředí se dostane i úplně nová kooperace.

Velkým překvapením je úplná eliminace season passu a podpora cross-platformního multiplayeru. „S vydáním Modern Warfare učiní vývojářský tým krok směrem k sjednocení komunity. Zaprvé, hráči budou hrát Modern Warfare společně napříč PC a konzolemi díky podpoře cross-platformingu, zadruhé se tým zbavuje tradičního season passu, aby mohl všem poskytnout zdarma nové mapy, updaty a další dodatečný obsah,“ stojí ve zprávě adresované PC Gameru.

Call of Duty: Modern Warfare vychází 25. října na PC (exkluzivně na Battle.netu), PlayStationu 4 a Xboxu One v mnoha různých digitálních a fyzických edicích. Součástí dražších edic jsou tři operátoři – kosmetické úpravy vaší postavy, které odkazují na různé události původního Call of Duty 4: Modern Warfare.

CoD: MW operátoři

Tagy: Call of Duty (série) FPS střílečka moderní válka

Zdroje: PC Gamer,PCGamesN

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.