zavřít

Legend of Grimrock nechá vzpomenout na Dungeon Master

Windows MAC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Při pohledu na tuto hru musí prostě zjihnout každý pravověrný milovník dungeonů. Legend of Grimrock, nezávislý počin od finského studia Almost Human, se zcela jasně inspiruje legendárním Dungeon Masterem a úspěšně se prezentuje na obrázcích a v prvním videu ze hry (sledujte po rozkliku). Zabijáčtí hlemýždi, pavouci, runové kouzlení, real-time boj pomocí ikonek... Skoro by člověk vzkřikl OH IR RA!

K dispozici budou ve hře povolání válečník, rogue, mág, a k tomu několik úrovní v hoře Grimrock, kterou se čtyři hrdinové někam probijí. Animace nevypadají zle, zapadají do staromilského a příjemného konceptu, ostatně jako celá hra. Jen jestli už tento přístup nečerpá z historie dungeonů příliš a neměl by se zaměřit spíše na poslední novodobý milník v podobě Arx Fatalis. Mimochodem, studio Almost Human tvoří čtyři lidé, kteří dělali třeba i na hrách jako Alan Wake nebo Max Payne 2. Hra je stále ve vývoji, k dispozici bude jen v digitální ditribuci pro PC a iOS zařízení. Moc pěkné video sledujte po rozkliku.

Tagy: Indie fantasy RPG

Zdroje: Grimrock

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.