zavřít

Jedna z nejlepších her loňského roku Tetris Effect nakonec vyjde i na PC

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Tetris Effect je pravděpodobně tím vůbec nejlepším zpracováním Tetrisu za jeho dlouhou historii. Prakticky neměnná hratelnost už sice ničím nepřekvapí, ale přidejte k tomu fantastickou hudbu a přenádherné vizuální efekty reagující na vaše příkazy a máte o senzaci postaráno. Tetris Effect byl dosud výsadou PlayStationu 4, ale už za pár dní se rozšíří na počítače, i když pod další exkluzivitou…

Když se v dnešní době v případě PC verze jakékoliv hry zmíní exkluzivita, je vám hned jasné, že jde o Epic Games Store. Tomu se podařilo ulovit půl roku starý Tetris Effect. Nejde přitom o první PS4 exkluzivitu, která se z konzole dostane i na PC, jen aby byla další exkluzivitou Epicu. Stejný osud potkal/potká Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Become Human.

Tetris Effect si z PS4 verze vezme veškeré její kvality, ale přidá i pár nových. Například odemčené rozlišení, který se nezastaví „jen“ u 4K a stejně tak odemčený framerate za předpokladu, že máte vypnutý Vsync. Hra bude podporovat ultra široké monitory a nabídne nová nastavení jako velikost a počet částicových efektů, filtrování textur a další.

Tetris Effect je sám o sobě špičkovou hrou (viz mou recenzi), nicméně přidejte k ní virtuální realitu a budete zcela pohlcení, ohromení, dalo by se říct smyslu zbavení, ale popravdě všechny vaše smysly budou v maximálním možném potěšení. PC verze hry naštěstí přijde s podporou VR headsetů od HTC a Oculu. Nepotřebujete je ke hraní, ale zážitek to výrazně vylepší.

O pohlednosti hry svědčí i fakt, že si vysloužila třetí místo v našich výročních cenách v kategorii Nejpůsobivější audiovizuální styl. Pokud po něčem takovém toužíte na PC, Epic Games Store vám nabídne Tetris Effect už 23. července. Zatím bohužel nezaznělo, jak dlouho bude exkluzivita trvat.

Tagy: hudba virtuální realita tetris

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.