zavřít

Další konec světa. V Endzone: A World Apart bojujete s radioaktivním deštěm a půdou

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Milovníci postapa a budovatelských strategií mají žně. Jen pár dní po představení strategie Surviving the Aftermath, která vyjde pod hlavičkou Paradoxu, se objevuje další podobně ražená hra Endzone: A World Apart. Není ale důvod, aby obě nemohly koexistovat. Každá totiž ke konci světa přistupuje docela jinak.

Zatímco v Surviving the Aftermath ochraňujete svou malou kolonii před jinými přeživšími a čelíte morálním dilematům, v Endzone: A World Apart bude vaším největším problémem prostředí a počasí. Svět totiž neskončil dopadem meteoritu, ale jadernou katastrofou, kterou v roce 2021 zavinili teroristé.

Hrstka lidí se ukryla v podzemních bunkrech, ze kterých vylezla po dlouhých 150 letech. Do rukou se vám tedy dostává generace, která nezažila svět takový, jaký ho známe my. Podmínky na Zemi už jsou sice pro život docela přijatelné, ale stále nejde o bezpečné místo.

Možná byste měli pamatovat na to, že tam venku mohou být další lidé, ale jiných aktuálních problémů budete mít víc než dost. Vaše lidi trápí hlad, což by se za běžných podmínek dalo snadno vyřešit farmařením. Jenže zdejší půda je prolezlá radiací, takže vás čeká hledání přijatelného území pro pole.

Ale ani pokud ho najdete, nemáte vyhráno. Stačí jeden radioaktivní déšť, a je po úrodě. A pokud své přeživší nevybavíte ochrannými obleky a nevyčistíte jim vodu, dostanou nemoc z ozáření a dlouho vám nevydrží.

Když už se vám podaří pole zastřešit, pořád nad vámi visí velké obavy. Radiace je totiž přelétavá, nese se krajinou, a protože ji hra simuluje, nikdy přesně nevíte, kdy a kde se objeví. A aby toho pořád nebylo málo, Zemi sužují písečné bouře, které rozpráší vaše pracně smontované příbytky. Jedním z mála světel na konci tunelu jsou poklady zaniklé civilizace, pro které do terénu vysíláte své odvážlivce.

Poučení ze hry a její poselství je tedy jasné: naplňte bunkry jídlem na víc než 150 let! Budovatelská strategie Endzone: A World Apart vyjde na jaře příštího roku na Steamu v předběžném přístupu.

Tagy: strategie survival budovatelska postapokalypsa post-apo

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

 • hra Wreckfest

  Pravidla jsou od toho, aby se porušovala a tak ve ...

  1599 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20 (PS4)

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  1799 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.