zavřít

Chystá se Planet Zoo, moderní následovník legendárního Zoo Tycoonu

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Zoo Tycoon, konkrétně dodatek Marine Mania, má v mém hráčském srdéčku velmi speciální místo. Starat se o vlastní zoologickou zahradu mě tehdy bavilo snad ještě víc než o zábavní park a letos konečně nastane den, kdy budeme po dlouhé době mít oba tyto tematické tycoony v moderním kabátě hezky vedle sebe. Starší Planet Coaster a zbrusu novou Planet Zoo.

Studiu Frontier Developements už jsem jednou neskonale věřil. Po vynikajícím Planet Coasteru mi nepřišlo na mysl, že by se licencovaný Jurassic World Evolution vycházející z principů první hry mohl pokazit. Ale nakonec to nebyla taková zábava, v jakou jsem doufal. Nicméně má důvěra byla právě obnovena.

Planet Zoo na mě totiž působí, že se bude víc držet Planet Coasteru, a v takovém případě by mohlo jít o opravdu výbornou strategii, ve které se staráte o nejrůznější zvířata naší planety. Ale o skutečné náplni hry se toho moc nedozvídáme. Dostáváme jen veselé video a pěkné obrázky.

Můžeme se tak jen domnívat s pomocí selského rozumu. Rozhodně vás čeká modifikovatelný terén, ve kterém můžete snadno vytvářet jezírka, hory, mosty i tunely. Planet Zoo by si mohla z Jurského světa vypůjčit stavbu výběhů a možná i jízdu v autě po případné safari části zoo.

Určitě se najdou stánky s občerstvením, záchodky, suvenýry, budete spravovat uklízeče a pečovatele o zvířata. Svět má reagovat na vaše činy, kterými může být například vypuštění vychovaných mláďat do divočiny a zabránění vyhynutí jejich druhu (tohle je výjimečně potvrzené).

Nabízí se i otázka bezpečnosti. V Jurassic World Evolution se klidně mohlo stát, že vám T-Rex prchl a sežral po cestě pár návštěvníků. Možná vás podobné lapálie čekají se lvy, tygry a dalšími masožravci. Potenciálu je tu prostě spousta a já doufám, že tentokrát to dopadne na výbornou.

Planet Zoo vyjde letos na podzim exkluzivně na PC.

Tagy: zoo tycoon

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.