zavřít

Chystá se PC verze Red Dead Redemption 2? Mobilní aplikace napovídá, že ano

PlayStation 4 Xbox One

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Mysleli jste si, že doprovodná aplikace k Red Dead Redemption 2 bude akorát ukazovat zdraví a pohodlně si v ní budete moct prohlížet mapu? Tak to jste se šeredně spletli. Tedy, samozřejmě to v ní dělat můžete, ale aplikace kromě toho taky zvládla pořádně rozvířit spekulace o chystaném vydání westernového hitu na počítačích. Neztrácejte naději!

Aplikaci RDR2: Companion si můžete zdarma stáhnout na veškerá zařízení s Androidem nebo iOS, digitální verze oficiálního manuálu tam pak stojí deset dolarů. Po spárování s vaším konzolovým účtem se vám na displeji mobilního telefonu v reálném čase promítá zdraví, výdrž a ostatní Arthurovy a koňské statistiky, pokud třeba preferujete méně ukazatelů přímo na televizi a nemáte rádi, když vám zaclání nějaké ikonky.

Na mobilu nebo tabletu si taky můžete otevřít mapu světa a vyznačit si cíle nebo si prohlížet Arthurův zápisník a statistiky. Zkrátka přesně to, co byste od podobné aplikace tak nějak čekali. Chytrým hlavičkám z webu Rockstar Intel to ale nedalo a začaly zkoumat její zdrojový kód a příslušné soubory.

Tam narazily na parametry, které by mohly zajímat především PC hráče. Proč? Odkazují totiž na verzi pro počítače, Oculus Rift (představte si Red Dead Redemption 2 ve VR!) a různá grafická nastavení, daleko za hranicí výběru mezi plynulejším frameratem a rozlišením. Třeba anti-aliasing, kvalita odrazů vodních ploch, stíny a tak podobně.

Samotný Rockstar o PC verzi zatím mlčí, ale to u něj není nijak překvapivé. GTA V vyšlo na počítače skoro rok a půl po vydání na starší generaci konzolí, L.A. Noire a GTA IV zhruba po půlroce a port Bully zabral dva roky.

Na jednu stranu by byl trochu zvláštní krok vydat na PC pokračování hry, která se na něj nikdy nedostala, na druhou stranu, proč vlastně ne. Sama bych si Red Dead Redemption 2 ráda vychutnala s pohodlným mířením na myši, ostrými texturami a bez propadů FPS.

Tagy: akční adventura 3rd person third person Divoký západ Red Dead Redemption Red Dead série

Zdroje: Rockstar Intel

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.