zavřít

Čert vem stíhačky, v úžasně vypadajícím Falconeerovi budete létat na sokolu

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Přiznám se, že mě vývojář Tomas Sala dostal. Před pár dny mi přišla pozvánka na stánek vydavatele Wired Productions na Gamescomu, mezi jehož třemi neoznámenými tituly byla i „vskutku neobvyklá hra se vzdušnými souboji viděná ze třetí osoby, která nabídne klasické dogfighty se zástupy zvláštních nepřátel. Akorát jste pták.“ Znělo to správně potrhle, ale kvůli nabitému programu jsem pozvání odmítl. Teď lituji.

The Falconeer (na rozdíl od třeba takového Need for Speed Heat) zaujme na první pohled velmi působivým trailerem, který má tíživou atmosféru a ukáže jen tolik, aby vás řádně nažhavil a vyvolal ve vás touhu dozvědět se víc. Naštěstí se něco víc dá dohledat.

V otevřeném světě The Great Ursee, který je z většiny zaplavený často rozbouřenou vodou, se stáváte titulním sokolníkem, ale ne v tom nám známém smyslu. Jste totiž jezdec na sokolovi, který brázdí zdejší oblohu a bojuje s monstry a přisluhovači znepřátelených frakcí.

Dostanete se tedy do křížku s jinými sokolníky, ale i draky, přerostlými brouky a létajícími mantami. Avšak ne každý protivník bude bájnou bytostí. Někdy budete mít co do činění se steampunkovými vzducholoděmi a jinými létajícími plavidly.

RPG prvky spočívají ve dvou věcech. Zaprvé si vylepšujete svého sokola, vybavujete ho novými zbraněmi a tak podobně. Výbavu hledáte v nezmapovaných končinách, v obydlených osadách, dokonce i pod hladinou moře. Zadruhé se můžete přidat k libovolné ze znepřátelených frakcí a plnit pro ně mise, což ovlivní vaše svobodné plachtění v různých lokacích světa.

Nový trailer toho o hře opravdu moc neřekne, ale naštěstí existují záběry z hraní raných verzí, které sice nejsou zcela vypovídající o výsledném produktu (například uživatelské rozhraní je oproti novějším obrázkům jiné), ale získáte z něj lepší představu o manévrovacích možnostech vašeho „letadla“.

Vypadá to jednoduše skvěle a opravdu vám doporučuji zavítat do galerie, která čítá bezmála 50 obrázků, z nichž jen malé procento není dechberoucí. Hra vyjde někdy v příštím roce na počítačích a já teď udělám vše pro to, abych se k ní na Gamescomu ještě dostal.

Tagy: akční fantasy RPG otevřený svět souboj

Zdroje: oficiální stránka,Escapist Magazine

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.