zavřít

Westernová FPS Dead Man's Hand pro Xbox

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Čerstvě ohlášená Dead Man's Hand je další z řady FPS pro Xbox, narozdíl od většiny podobných her se ale má odehrávat v poměrně neokoukaném westernovém prostředí.

Pro hladký běh a skvělou grafiku bude použita nejnovější verze Unreal engine od Epicu, díky kterému hra zužitkuje i multiplayerové možností služby Xbox Live. V Dead Man's Hand si hráči střihnout roli skvělého pistolníka El Tejóna, člena jednoho z nejdrsnějších a nejobávanějších gangů divokého západu, The Nine. Když ale El Tejóna podlý šéf Devítky zradí, zapřísáhne mu a celému klanu pomstu.


nové obrázky

Tak začíná příběh plný přestřelek, honiček na koních, barových výstupů a dalších typicky westernových scén, ve kterém nebude chybět ani akce v rozjetém vlaku nebo saloon plný lehkých děvčat. Během postupu ve hře bude vaše postava získávat speciální body a stávat se tak žijící legendou. Mezi každou misí se navíc zúčastní speciální mezihry v pokeru, která ji může vynést navíc munici, zdraví nebo další bonusy. V jednotlivých misích je pak připraveno přes 20 dobrodružných zápletek, ve kterých se mrknete do prérií, hor, dřevěných městeček, dolů i typických údolí velkých řek. Co se týče střelných zbraní, bude jich na výběr asi devět (pistole, pušky) a všechny by měly být zpracovány podle existujících a pro toto období typických předloh. Mezi další užitečné hračky se zařadí třeba nože, dynamit, případně velká děla.

Také vám vrtá hlavou samotný název? "Dead Man's Hand" je pojmem z westernového folklóru. Tím mrtvým mužem se myslí Billa Hickok, přezdívaný Divoký Bill, který byl pokoutně zabit jediným výstřelem zezadu přímo do hlavy, když hrál v Deadwoodu (Jižní Dakota) poker. Prý to bylo poprvé - a očividně naposled - kdy si Bill sednul zády ke dveřím. Po výstřelu a rychlé smrti se zjistilo, že ve své ruce právě svíral hned dva páry - černá esa a černé osmy. Motiv ruky s těmito kartami se pak stal dalším symbolem a vychází z něj i tato hra. Za vývojem stojí tým Human Head, který se proslavil zatím spíše vikingskou tématikou (akční série Rune), věřme, že s podobnou bravurností zpracuje též divoký západ a že se hra časem dostane třeba i na PC. Pro Xbox ji Infogrames plánují vydat letos na podzim.
zdroj: HomeLan, TTG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.