zavřít

Výlet do Vietnamu v Platoon + video

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Celým názvem Platoon: The 1st Airborne Cavalry Division in Vietnam pojmenovali maďarští vývojáři z Digital Reality svoji nadcházející real-time strategii.

Jak jsme již na Tiscali několikrát psali, zavede vás co by mladého vojáka Martina Lionsdalea do zuřící války uprostřed vietnamské džungle, a to od jejích počátků, spadajících do roku 1965, až do konce 1968. Ještě před tím a postupně i v průběhu celé hry vás také bude seznamovat s Martinovým soukromým životem, s jeho rodinou, pozadím vojenské kariéry i některými názory. Během všech akcí bude jeho úkol vést jednotky v různých typech misí, z nichž nejčastější budou "najít a zničit" a vyhlazovací mise. Jak bude úspěšný ve svých úkolech, získá postupně i vyšší vojenské zařazení. Nejvyšší hodností, kterého může dosáhnout je poručík. Podobné RPG prvky zaznamenáme i u ostatních vojáků, u kterých se bude počítat zkušenost a od ní odvíjet příslušné schopnosti.


nové obrázkykompletní galerie

Hra samotná údajně připomíná mix mezi Fallout Tactics a Jagged Alliance. Narozdíl od většiny dnešních RTS nebude obsahovat resource management a vaším úkolem bude tedy pouze se starat o své jednotky. Před každou misí absolvujete briefing a dostane určitý počet jednotek (střelce, inženýry, snipery, zvědy a dokonce i velitele). S tímto omezeným počtem mužů musíte zvládnout daný úkol, aniž byste zabili sebe nebo nějak výrazně oslabili celou skupinu. Jakmile skončíte briefing, přesunete se do vietnamské džungle, zpracované ve vysoké kvalitě. Hra totiž běží na upraveném engine, jaký je chystán také pro jinou hru od Digital Reality - sci-fi strategii Haegemonia. Podobně špičkové a realistické mají být i veškeré animace, na které byla použita technologie motion-capture. Mezi ne se zařadí tři možné druhy pohybu skupiny - chůze, běh i plazení po břiše. Kromě nich půjde k přepravě samozřejmě i využít aut nebo tanků.

O hudební doprovod k Platoonu se postaral Tamás Kreiner, držitel ceny BAFTA v této kategorii. Součástí hry bude také multiplayer, o kterém se toho moc neví stejně jako o editoru, v jehož případě není ani jasné zda bude. Patrně se to dozvíme až z finální verze, která by měla být hotova začátkem listopadu. Zatím vám nabízíme sadu nových obrázků a také čerstvé, v pořadí již druhé, video (10 MB, DivX) v délce dlouhých šesti minut.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.