Všemocným bohem v Heaven & Hell
zdroj: tisková zpráva

Všemocným bohem v Heaven & Hell

23. 11. 2002 10:10 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

O tom, že hrát si na virtuálního boha baví nejednoho z nás, jednoznačně vypověděly již prodejní výsledky strategie Petera Molyneuxe Black & White.

Není žádným tajemstvím, že se v dílnách LionHead Studios po úspěšném datadisku Creature Isle zadělává i na druhé pokračování, ale my se dnes podíváme pod pokličku ke konkurenčním MadCat Interactive. Tito němečtí vývojáři se totiž snaží o něco velmi podobného, božskou strategii s názvem Heaven & Hell. Rozhodně ale nemá jít o nějaký obyčejný klon už jen proto, že v Heaven & Hell vás tvůrci uvrhne rovnou do roku 1500 před naším letopočtem. Žádné dlouhé budování a vývoj, zkrátka jste tam a vaším úkolem je stát se bohem pro čtyři poměrně rozdílné národy.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

To, jakou cestou se můžete dát, výmluvně naznačuje i samotný název hry. Být bohem ale není žádná legrace a aby vás lidé skutečně začali poslouchat a náležitě vás uctívat, dostanete do vínku různé schopnosti bohů, kterými budete také přímo ovlivňovat vzezření země. Pro přímou komunikaci s vašimi ovečkami bude k dispozici sedm proroků, kteří mohou civilizace varovat například před přicházející morovou ránou nebo naopak zvěstovat budoucí zázraky. Ačkoliv tyto národy před vaším příchodem žádné bohy neměly, postupem času se i vám zrodí konkurence a boj o získávání dušiček nabere nových rozměrů. Rozhodnutí, zda se stanete dobrým bohem či se přidáte na stranu zla, je jen čistě na vás, a to i v multiplayeru. V síťové hře můžete hrát buď v týmech nebo jeden na jednoho. Celosvětově hra vychází v prvním pololetí příštího roku, datum vydání xboxové verze bude teprve oznámeno.
zdroj: homepage

kate

Nejnovější články