Vampire Hunter - hon na upíry
zdroj: tisková zpráva

Vampire Hunter - hon na upíry

27. 8. 2002 19:57 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Vampire Hunter, jak se pracovně jmenuje nový projekt od Spellbound, nemá údajně mít s předchozím titulem tohoto studia, slavnými Desperados: Wanted Dead or Alive, příliš mnoho společného.

vampirehunter 2 zdroj: tisková zpráva Ve hře s hororovou atmosférou - ostatně co také od "Lovce upírů" čekat - budou mít všechny postavy (soukromý detektiv, novinář, herečka, lékař, bývalý voják či dokonce farář) dovednosti, které se během hry mohou ještě rozšiřovat, půjde tedy částečně i o RPG, ačkoliv stěžejním žánrem má být taktická strategie. Dodávat, že jejich úkolem bude vymýtat krvelačné nestvůry, je díky samotnému názvu patrně zbytečné, ovšem co by bylo podstatnější zdůraznit, je místo a doba, kdy se bude příběh odehrávat. Na konci devatenáctého století tak zavítáme do mystických míst jako Transylvánie (sídlo hraběte Draculy), ale i do center zábavy a kultury jakými byla třeba Paříž či dokonce Praha.

Mezi základní schopnosti našich postav má patřit například skákání, plazení, výkonnost, koncentrace, schopnost nenápadného sledování, schopnost omámení/paralyzace atd. Mezi doplňkové dovednosti, kterými mohou disponovat, zařadili tvůrci hypnotizaci, umění otevírání zámků, vrhání nožů a boj s noži, uspávání, přivazování ke kůlu, různá zaříkávadla kříže nebo dokonce první pomoc, což všechno dohromady zní poměrně originálně a dává to tušit, v jak širokých mezích se hra ponese.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Inspiraci pro tuto adventurní hororovou strategii si autoři vzali z oblíbených upírských filmů jako Interview s upírem, Dracula nebo Jeckyl&Hyde a předpokládané datum dokončení bylo stanoveno na poslední čtvrtletí roku 2003. Tedy zhruba o rok později, než kdy ten samý tým hodlá vydat jinou očekávanou hru, a to real-time strategii Robin Hood: Legend of Sherwood.

Poslední poznámka pak putuje na adresu stejnojmenného (!) titulu od Psyonix. Hra s názvem Vampire Hunter: The Dark Prophecy bude narozdíl od počinu z produkce Spellboundu čistě akční střílečkou, běžící na engine Unreal Tournament a vyjít by měla již koncem letošního roku.

zdroj: PcGames.de

kate

Nejnovější články