zavřít

Vampire Hunter - hon na upíry

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vampire Hunter, jak se pracovně jmenuje nový projekt od Spellbound, nemá údajně mít s předchozím titulem tohoto studia, slavnými Desperados: Wanted Dead or Alive, příliš mnoho společného.

Ve hře s hororovou atmosférou - ostatně co také od "Lovce upírů" čekat - budou mít všechny postavy (soukromý detektiv, novinář, herečka, lékař, bývalý voják či dokonce farář) dovednosti, které se během hry mohou ještě rozšiřovat, půjde tedy částečně i o RPG, ačkoliv stěžejním žánrem má být taktická strategie. Dodávat, že jejich úkolem bude vymýtat krvelačné nestvůry, je díky samotnému názvu patrně zbytečné, ovšem co by bylo podstatnější zdůraznit, je místo a doba, kdy se bude příběh odehrávat. Na konci devatenáctého století tak zavítáme do mystických míst jako Transylvánie (sídlo hraběte Draculy), ale i do center zábavy a kultury jakými byla třeba Paříž či dokonce Praha.

Mezi základní schopnosti našich postav má patřit například skákání, plazení, výkonnost, koncentrace, schopnost nenápadného sledování, schopnost omámení/paralyzace atd. Mezi doplňkové dovednosti, kterými mohou disponovat, zařadili tvůrci hypnotizaci, umění otevírání zámků, vrhání nožů a boj s noži, uspávání, přivazování ke kůlu, různá zaříkávadla kříže nebo dokonce první pomoc, což všechno dohromady zní poměrně originálně a dává to tušit, v jak širokých mezích se hra ponese.

Inspiraci pro tuto adventurní hororovou strategii si autoři vzali z oblíbených upírských filmů jako Interview s upírem, Dracula nebo Jeckyl&Hyde a předpokládané datum dokončení bylo stanoveno na poslední čtvrtletí roku 2003. Tedy zhruba o rok později, než kdy ten samý tým hodlá vydat jinou očekávanou hru, a to real-time strategii Robin Hood: Legend of Sherwood.

Poslední poznámka pak putuje na adresu stejnojmenného (!) titulu od Psyonix. Hra s názvem Vampire Hunter: The Dark Prophecy bude narozdíl od počinu z produkce Spellboundu čistě akční střílečkou, běžící na engine Unreal Tournament a vyjít by měla již koncem letošního roku.

zdroj: PcGames.de

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.