Válka v Tichomoří v podání Battlestations: Midway
zdroj: tisková zpráva

Válka v Tichomoří v podání Battlestations: Midway

12. 12. 2006 18:18 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Ambiciózní projekt z dílny Eidosu už se pomalu blíží a v únoru si majitelé PC a Xbox360 budou moci vychutnat ty nejslavnější bitvy na moři i ve vzduchu.

Válka o Pacifik ještě nikdy nebyla tak sexy a tentokrát by se o ní měli zajímat jak zavilí stratégové, tak jejich akčnější kamarádi, kteří si raději vyřizují účty s nepřítelem z očí do očí. Battlestations: Midway totiž kombinuje oba přístupy a díky zbrusu novému enginu od maďarských vývojářů nabízí válku ve velkém měřítku. Jako generál budete velet desítkám jednotek a zároveň budete mít možnost kdykoliv osedlat konkrétní loď nebo leteckou peruť.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Ve hře bude spousta jednotek a z toho celkem 24 různých typů letadel. Vaše možnosti pokryjí vzduch a moře, pozemní jednotky budete moci ovládat pouze ve smyslu podpory vašeho útoku. Engine je proto vyladěn pouze na velení vzdušným a mořským jednotkám - obsahuje kompletní fyzikální model letadel i lodí, takže si při jejich ovládání budete připadat jako v kvalitním simulátoru. Kombinování strategické mapy, na které zadáváte jednotkám rozkazy, a nepřetržité akce, v níž svrháváte bomby, ostřelujete nepřátelské lodě nebo pořádáte dogfighty s japonskými Zero Fightery, má rozhodně něco do sebe a propůjčuje hře obrovskou dynamiku, jak ostatně můžete vidět v osm minut dlouhém záznamu v HD kvalitě (517 MB).

V tom se jednoznačně ukazuje, že hra by mohla zaujmout i adrenalinovější jedince, kteří si jinak na posouvání pěšáků po šachovnici příliš nepotrpí. Taktika bude základním prvkem hry, ale samotné zpracování konfliktu vypadá velmi atraktivně a chytlavě. Pokud se autorům podaří vyladit multiplayer, mohl by Battlestations: Midway zaútočit na přední příčky online hitparád. Potenciál obrovských bitev se stovkami jednotek je obrovský a hra jistě přiláká řadu hráčů i svým audiovizuálním kabátkem. Oficiální hardwarové nároky zůstávají nadále tajemstvím, ale při zmínce o Xbox360 verzi, se vývojáři nechali slyšet, že vícejádrový procesor konzole od Microsoftu má v sobě výkonu na rozdávání. Znamená to snad, že bude Battlestations: Midway využívat víc než jedno z jeho jader? Na odpověď si budeme muset ještě pár měsíců počkat, ale Eidos už se dříve zmínil o tom, že před vydáním samotné hry hodlá vypustit demo. Pokud vám virtuální válčení zvedá tep, neměli byste si ho nechat ujít.

lavicak

Nejnovější články