Taktická 3D RTS Ground Control 2
zdroj: tisková zpráva

Taktická 3D RTS Ground Control 2

3. 7. 2003 18:18 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Když v roce 1998 skončili vývojáři z Massive Entertainment se svým real-time strategicko-taktickým projektem Ground Control, už neměli v úmyslu se zabývat tímto projektem znovu.

groundcontrol2 zdroj: tisková zpráva Jenže jak to tak už někdy bývá, sem tam někdo přišel s nějakým nápadem na vylepšení a zanedlouho se pouhé myšlenky strhly v diskusi, která vyústila v sestavení návrhové dokumentace a najednou tvůrci zjistili, že jsou na dobré cestě vývoje Ground Control 2. Nyní již mají zhruba polovinu práce za sebou, takže na vydání titulu se můžete prý těšit na začátku příštího roku. Užít byste si měli i vy, co rádi vytváříte různé modifikace, neboť se rovněž chystá vydání editačních nástrojů, s jejichž pomocí si budete moci navrhnout své vlastní mapy a mise a vlastně i změnit téměř vše, co se ve hře nachází.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Nová hra by však měla přinést úplně jiný příběhe, i když svým způsobem na první díl naváže (s odstupem 300 let) a objeví se v ní i některá pojítka s původním dějem. V Ground Control 2 budete sledovat osud jediné hratelné frakce - Severní hvězdné aliance, což je kolonie založená Crayvenskou korporací, a konkrétně pak činy kapitána Jakoba Angela. Nepřítelem a hrozbou zde bude tzv. Terranská říše. Proti energetickým zbraním, kterými jsou vybaveni Terrani, budete mít dispozici zdatné, i když možná až příliš konvenčně vyzbrojené jednotky - několik různých forem pěchoty, specializovaná vozidla, těžké tanky i rychlé helikoptéry. Tvůrci si dávají záležet na rozličnosti jednotlivých misí. Snaží se i o to, aby hráč nikdy nemusel udělat jednu věc dvakrát. Těšit se můžete i na vylepšený multiplayer. Hlavním herním módem bude v multiplayeru "Ground Control", ale budou zde i některé další, dokonce včetně kooperativního, který vám umožní projít kampaň ve spolupráci s jinými hráči přes LAN nebo Internet. GC2 je navíc vyvíjena za použití nového enginu, jehož otcem se stal Martin Rystrand, 3D programátor studia Massive Entertainment.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články