zavřít

Stručné shrnutí online chatu o hře UFO

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Včera v podvečer jsme vás informovali o tom, že se zástupci české společnosti Altar Interactive rozhodli s veřejností podělit o podrobnosti okolo jejich nového projektu pokračujícího v tradici série X-COM - UFO: Aftermath, prostřednictvím online chatu.

Celý více než dvouhodinový chat (začal v 21:00 a skončil okolo 23:40, i když poslední návštěvníci se rozešli až asi v 00:25) jsme pro vás sledovali a tak vám nyní můžeme sdělit pár novinek, které z celkem živého povídání vyplynuly. Navíc jsme přité příležitosti získali i další novou várku screenshotů.


nové obrázkykompletní galerie

Především musíme uvést na pravou míru informaci, kterou jsme uvedli v předchozí novince vycházející z rozhovoru uveřejněného na belgickém BGN. Jde o nároky na hardware. V onom interview bylo naznačeno, že 1GHz Pentium s GF3 nebude hře stačit, ale jde prý o dezinformaci a pokud takovou sestavu někdo bude vlastnit, může být klidný, neboť je to prý optimální stroj. Vedle dotazů, týkajících se toho, co to znamená "Altar" v názvu jejich společnosti, kolik mají zaměstnanců nebo jak si tvůrci poradí s tím, že jde o hru navazující na již zajetou sérii, padaly i otázky ohledně lokalizací a dokonce i konkrétně ohledně české lokalizace. V tomto ohledu jsme se dozvěděli, že kompletní česká lokalizace (tj. včetně dabingu) je rozhodně v plánu, ale podobně jako tomu bylo u Mafie, nečekejte, že se objeví dříve, než ty ostatní. V první řadě je na programu verze anglická. Vyloučeny nejsou ani další lokalizace, ale to bude až otázka pro vydavatele. To je mimochodem další důležitá věc z chatu vyplývající. Altar Interactive zatím nemají uzavřenou smlouvu se žádným vydavatelem. Nyní ale s napětím čekají na vyjádření nejmenované britské společnosti, takže jim držme palce, ať to dobře dopadne, protože díky tomuto drobnému defektu tak trochu vázne i samotný vývoj, což se nechá pochopit.

Bylo také potvrzeno, že UFO: Aftermath bude pouze single-playerovou hrou a nyní se rozhodně o začlenění multiplayera neuvažuje. Zároveň ale nebylo vyloučeno, že by se v nějakém následném datadisku přeci jen multiplayer mohl vyskytnout. Dozvěděli jsme se také to, že Altar plánují současně s plnou verzí hry vypustit rovněž hratelnou demoverzi. Jejich zbožným přáním je, stihnout to všechno během prvního kvartálu příštího roku. Celý chat toho samozřejmě obsahoval podstatně více, toto je pouze velmi stručné shrnutí toho nejdůležitějšího. Máte-li ale dost času a chuť, podívejte se na log z onoho chatu zde.
zdroj: chat

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.