Střílečka X10 přijde v roce 2004
zdroj: Archiv

Střílečka X10 přijde v roce 2004

25. 7. 2002 21:03 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Někteří vývojáři prostě pro množství práce nevědí kam dřív skočit a mezi takové nadšence patří i britský Warthog.

Ten má totiž současně rozpracované dva tituly - vesmírnou akční FPS Mace Griffin Bounty Hunter a také projekt známý jako X10. Druhý jmenovaný je předmětem této zprávy, která v sobě skrývá kromě prvních bližších informací rovněž několik nových obrázků.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

X10 se má zařadit mezi first-person střílečky, ale zároveň má do tohoto žánru přinést něco nového a neokoukaného. Její příběh vás zavede do budoucnosti na povrch jedné cizí planety. Hráč se stane vojákem, který bude nucen čelit mnoha zajímavým situacím. Děj se bude točit okolo sporu několika rozličných frakcí. Jenže nic není tak jednoduché a problémy mohou mít i několik možných rovin, takže i hráč postupně přijde na to, že se lze na věc podívat z několika různých úhlů. V tom, jakým způsobem budete hrou procházet, vám dají tvůrci poměrně velkou volnost. Občas bude nutné s některými dalšími postavičkami komunikovat.

Warthog pro X10 vyvinuli vlastní engine, který jim umožňuje vytvořit rozsáhlý a živý svět. Většina hry se bude odehrávat venku. V několika málo případech budou hráči nuceni vstoupit do obrovských budov. V X10 na vás bude číhat mnoho nebezpečných nepřátel z řad lidí, mimozemských tvorů a dalších odporných stvoření. Na obranu proti nim dostanete spoustu užitečných zbraní, mezi nimiž nebudou chybět ani ty obvyklejší jako ostřelovací puška. V tomto se hra od ostatních stříleček naopak příliš lišit nebude.

X10 by měla ve své konečné podobě obsahovat také multiplayer. PCéčková verze hry tak svým hráčům nabídne možnost akce přes LAN i Internet. Konzolovým hráčům bude muset stačit split-screen. Rozdíly mezi jednotlivými verzemi (Xbox, GameCube, PS2 a PC) by měly být naprosto minimální, ne-li žádné. Vydavatelem X10 bude společnost Conspiracy Entertainment, ale protože se hra nyní nachází ve velmi ranné fázi vývoje, nesetkáme se s ní dříve než o Velikonocích 2004.
zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články