zavřít

Stealth Combat info

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Připravovaná 3D akční hra Stealth Combat, od společnosti TriggerLab, se již za pár dní objeví u našich německých sousedů v obchodech (25.

února 2002). Anglická verze se prostřednictvím Crya ke svým hráčům dostane až o dva nebo tři měsíce později. My se Vám dnes pokusíme dlouhé chvíle čekání ukrátit alespoň několika informacemi, které vyplynuly z interview zveřejněném u kolegů na BlueMonday a také novými obrázky.

Stealth Combat se bude odehrávat v ne příliš vzdálené budoucnosti. Svět v té době budou ovládat dvě velmoci - západní Ekonomická a Vojenská Aliance (EMA) a východní Velká Asie (GA). EMA je ovládána velkými společnostmi, GA tvoří federace asijských zemí. Kromě těchto dvou stran jsou tu ještě žoldáci, kteří prodají svou loayalitu komukoli, kdo zaplatí více. Mezi EMA a GA však vznikají konflikty, jež ohrožují světový mír a mohou vyvrcholit ve světovou válku. Hráči si budou moci zvolit, kterou ze stran konfliktu budou chtít zastupovat, přitom nelze říct, že by některá z nich byla více na straně dobra anebo zla.


další nové obrázky

Stealth Combat bude navíc výjimečný tím, že nepůjde o klasickou střílečku, při níž máte pod kontrolou skupinu elitních vojáků, ale o akční bojovou hru, ve které budete mít možnost ovládat poměrně velké množství (20) různých typů vozidel (jeepy, lehké a těžké tanky, lehké vrtulníky, obojživelné jednotky, chodící bojové stroje, ad.). Na druhé straně bude Váš nepřítel oplývat 30 typy vozidel. Velký podíl na tom má také použitý JARED engine. Celkem pochopitelné je i to, že narozdíl od simulačních her, nebude ovládání vozidel až tak úplně realistické, ale více akčně orientované. To samozřejmě zaručuje, že se hráči nebudou muset příliš trápit zkoumáním, jak že se ten stroj řídí. Pro příznivce krvavých akcí však máme smutnou zprávu. V Stealth Combat totiž kromě různě poškozených vozidel a oslepujících explozí nebude vidět žádné zkrvavené kusy těl ležící všude kolem. Kromě již zmíněných válečných strojů budete mít samozřejmě také další, celkem běžné zbraně a dokonce pár futuristických jako plasmový kanon, Gaussova puška nebo elektrický paralizátor.

Jak samotný název hry napovídá, půjde hráčům především o to, aby je při misích nepřítel pokud možno spatřil co nejpozději anebo vůbec. Stupeň nutného utajení je přitom misi od mise různý. Jednou si prostě prostřílíte cestu skrz bariéru, jindy zase vyfasujete malý špiónský jeep, se kterým se pak budete přesouvat z pozice na pozici tak, aby Vás nepřítel nespatřil.

Engine, na němž je Stealth Combat postaven sice není příliš nakloněn multiplayerům, nicméně se tvůrci chystají v některém addonu tento mód hráčům nabídnout.
zdroj: BlueMonday

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.