zavřít

STALKER: Oblivion Lost - zóna mutantů

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Příznivci sci-fi a postapokalyptické tématiky obzvlášť jsou jistě zvědaví, jak dopadne snaha ruských vývojářů ze společnosti GSC Gameworld převést své vize o druhé, ještě ničivější černobylské katastrofě ve spojení se světem popisovaným v knize "Piknik u cesty" od bratří Strugackých do virtuální reality v podobě hry s názvem STALKER: Oblivion Lost, ze které vám dnes přinášíme další sadu nových screenshotů.
nové obrázkykompletní galerie

Vývoje tohoto projektu se účastní 25 lidí. Proč si pro děj svého díla vybrali zrovna oblast Černobylu není až tak nepochopitelné, když uvážíme, co se zde v nedávné době stalo a navíc když si uvědomíme, že se hlavní stan GSC Gameworld nachází v Kyjevě, tedy zhruba 100 km od elektrárny. Pro STALKER: Oblivion Lost byl vyvinut speciální "in-house" engine, tzv. X-Ray. Jeho základní a stěžejní vlastností je, že dokáže titulu dodat velice silnou dávku reality. Jak jste se dočetli v našich minulých zprávách, byla tato hra presentována na nedávné konferenci vývojářů, a to na grafických kartách GeForce FX 5200 a 5600 od společnosti NVidia, která se stala oficiálním technologickým partnerem projektu.

STALKER: Oblivion Lost bude prý obsahovat 15 až 20 levelů a několik stupňů obtížnosti. Průběh hry bude silně nelineární a k prozkoumání vám bude nabídnuta zóna o rozloze cca 30km2. Někdy si budete moci své snažení se v zmořeném prostoru zpříjemnit jízdou v nějakém vozítku, které však stejně jako vy bude potřebovat určité ochranné pomůcky, pravidelnou údržbu a samozřejmě i palivo. V současné době mají tvůrci v plánu vytvořit osm různých konců, přičemž některé z nich by neměly být přístupné v tom nejjednodušším stupni obtížnosti. Hra bude vybavena také multiplayerem zahrnujícím standardní herní módy (DeathMatch, TemaMatch ala Counter Strike, Coop.) i některé nové, jako např. Humans vs. Mutants. Vydání titulu je stále naplánováno na konec tohoto roku a přislíbeno bylo také demo.
zdroj: homepage

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.