zavřít

ShadowFlare - japonské Diablo na epizody

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Snad okamžitě, jakmile se na herní scéně objevilo první Diablo, jej začala spousta tvůrců kopírovat a do světa se tak dostaly desítky jeho méně či více podařených klonů.

Jednou z her, která se Diablem hodně inspirovala a nesnaží se tvrdit opak, byla i loni v Japonsku vydaná hra ShadowFlare. Ačkoliv základy si vypůjčila ve slavném RPG od Blizzardu, spousta prvků - především díky japonské kultuře a celkově "východnějšímu" pojetí - z ní udělaly v zemi vycházejícího slunce velmi populární záležitost. Do jaké míry oprávněně, si bude moci zanedlouho otestovat i západní svět - vydavatel EmuraSoft se totiž rozhodl hru nabídnout také v USA. Ačkoliv vypadá na první pohled dvourozměrné zpracování ShadowFlare trochu zastarale (maximální rozlišení bude bohužel jen 640x480), má jej vynahradit rozlehlost prostředí a především množství animací, se kterými se v něm můžeme setkat. Zapomenout nesmíme také na fakt, že základy hry jsou přeci jen rok staré, ačkoliv to by nás jistě nemělo vést k přimhouření očí při jejím hodnocení.

Samotný příběh je velmi prostý, lidská civilizace byla napadena tajemnými silami zla - démonem, který ničí a zabíjí vše živé. Zůstávají už pouze poslední zbytky lidstva, bojující o přežití ve válkou zničené krajině. Jedním z nájemných žoldáků - ochránců jistého malého městečka - je právě i vaše postava, která se pokusí temnotám vzepřít. Jinou herní třídu než žoldáka zpočátku vybrat nejde, můžeme maximálně rozhodnout zda půjde o dívku či muže. Tato volba se projeví pouze ve změně vzhledu, nikoliv v rozdílnosti charakterů.


nové obrázkykompletní galerie

V našem domovském městě začíná také první epizoda ShadowFlare, kterou si budeme moci stáhnout. Ano, slyšíte správně, narozdíl od absolutní většiny ostatních her si Japonci zvolili netradiční formu distribuce přes internet. Ze serverů tak budeme stahovat postupně čtyři kapitoly, z nichž právě ta první by se měla objevit již v půlce října. Ostatní tři budou následovat v listopadu, prosinci a lednu, každá za cenu $14.99.

Zpět ale od obchodního modelu k samotné hře. Proti silám zla nebudete bojovat sami, můžete si vycvičit i zvířecího pomocníka - psa. Jak se bude vaše postava vyvíjet, změní povolání. Již kolem páté úrovně se může stát vojákem a na výběr jsou i další dvě třídy - wizard (u žen kouzelnice) a lovec. Říkat, čím se od sebe liší, je asi pro většinu hráčů RPG holou zbytečností. Ani příslušné vlastnosti ničím nepřekvapí, samotný systém jejich vyhodnocování je však údajně pojat poměrně netradičně.

Spekuluje se také o tom, jak to bude s ukládáním pozic, volné savování hry kdekoliv totiž fungovat nemá. Na pomoc se pak možná dostane i zahrnutý transportní systém (systém kouzelných bran - teleportů). Japonský původ hry ucítíme především z hudby, nezapře se ale ani osobité pojetí celého fantasy žánru. Úplně poslední zmínka na závěr poputuje na adresu hry přes internet. Ta samozřejmě podporována bude, a to do výše čtyř osob. Ačkoliv u nás si ShadowFlare stáhne (resp. koupí :) patrně málokdo, rozhodně jde o hru, o které stojí za to vědět.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.