Sam Suede: Undercover Exposure od Al Lowe
zdroj: tisková zpráva

Sam Suede: Undercover Exposure od Al Lowe

11. 5. 2006 8:08 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Když se řekne Al Lowe, každý by měl okamžitě odvětit Leisure Suit Larry, název legendární série lechtivých adventur.

Před několika lety ovšem Al odešel do herního důchodu, z něhož ho, ke všeobecné radosti, vytáhl po dlouhých jednáních Ken Wegrzyn a domluvil se s ním na tvorbě údajně přelomového titulu Sam Suede: Undercover Exposure pod hlavičkou nového studia iBase Entertainment. Příběh bude vyprávět o mladém člověku jménem Sam, který si libuje ve všemožných záhadách a proto si koupí lístek na zájezd "Týden záhady & fantazie", odehrávající se na tropickém ostrově Ecstasy. Během jeho pobytu je ovšem majitel areálu zavražděn a Sam se rozhodne, že celé té podivnosti přijde na kloub.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Tvůrci chtějí stvořit svým způsobem úplně nový druh her, tzv. akční komedii. Bohužel se z prohlášení autorů nedá pořádně vyvodit, čím přesně má být „jejich“ žánr tak novátorský. Třeba v absenci inventáře i zápisníku nebo interaktivních cut-scénách nevidím nic objevného. Budete plnit řadu klasických úkolů, ačkoliv v trochu jiné formě. Kruté násilí má být ztvárněno humorně a narazíte zde na všemožné úchylnostmi typu převlékání se do dámských šatů. A namísto toho, aby se Sam plížil ve stínech, se schová pod stan a pohybovat se bude jen, když se stráže nedívají. Nebo takové brutální uškrcení nepřítele nahradí pořádným kopancem do rozkroku. Jestli si myslíte, že to hlavní hrdina nemá v hlavě v pořádku, pak máte pravdu. Sam je totiž mírně duševně zaostalý, ale na druhou stranu prý dost svůdný chlapík, což dokazuje jeden ze screenshotů.

I mnoho NPC bude tak trochu mimo, tudíž se můžete těšit na vtipné a satirické rozhovory na všechna témata. Povídání s postavami ovšem nebude probíhat formou vybírání odpovědí, ale jednoduše jen zvolíte nějaký námět a hrdina naplno předvede své rétorické schopnosti. Ve hře se objeví i dost logických puzzlů, ale vývojáři nechtějí hráče násilím nutit k jejich odhalování. Sam Suede pro PC, next-gen konzole a handheldy by mělo spatřit světlo světa někdy v roce 2007.
zdroj: IGN, homepage

moolker

Nejnovější články