zavřít

Rybí pozdravy Fish Fillets 2

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Druhý díl populární logické hry Fish Fillets, nyní nejen s rybkou v hlavní roli, projde celou řadou změn.

Tu nejvýraznější člověk zaregistruje ihned po spuštění, protože kromě onoho ploutvatce potká ještě šikovné pomocníky, kterých bude celkem osm. Patří mezi ně obrovská a neohrožená želva, slimáček (schopný vylézt téměř kamkoli díky přísavkám) nebo krab. Každý „hrdina“ tedy bude mít nějaké unikátní schopnosti a jedině jejich kombinováním se dostanete do dalšího levelu. Například krab sice ve vodě dokáže chodit jenom po dně, ale do vínku dostane i schopnost štrádovat si to na pevnině. Jak se na ní ale dostat? Jednoduše - nalodí se na rybku, která ho vynese nad hladinu. A krab otamtud třeba shodí papoucha (nebo co to je :), který nasadí potápěčské brýle a okomentuje to ve smyslu „spolčila se proti mně vládní korporace“.


Obtížnost by měla oproti jedničce o něco klesnout, aby byl hru schopen dokončit i řadový hráč a nemusel přitom páchat harakiri. Menší novinkou se stane nepovinný sběr hvězdiček, které vám třeba ulehčí postup v následující misi a hodí se také v soutěži o ceny. Celkově se můžete těšit na asi stovku "místností", z nichž těch prvních deset bude plnit funkci tutoriálu. Jak je patrné z pěti horních screenshotů prý již téměř dokončených levelů, grafické zpracování, které je pochopitelně ve 2D (+ 3D jen na efekty), se oproti starším obrázkům lehce zjednodušilo. Ale vše působí velmi roztomile, přehledně a hlavně se bezproblémově hraje, takže milovníci logických hříček s maximálně jednoduchým principem by si měli spokojeně pobrukovat.

Podle aktuálních informací mají být Fish Fillets 2 hotovy do konce letošního roku, aby mohly vyjít v prvním kvartálu 2007 a to i formou digitální distribuce přes službu Sprocket od IDEA games. Více o hře na oficiálním webu, kde linkují stream reportáže z GamePage. Nebo na české fanstránce, jejíž správce MYdla rovněž osobně navštívil vývojáře Vláďu Chvátila a podělil se s námi o spoustu detailů - o laserech, novém mechanismu s ledovými krami vyplouvajícími k hladině, možnosti vrátit se o jeden provedený tah zpět, stahovat přídavné levely z internetu nebo si vytvořit vlastní v přiloženém intuitivním editoru, což zaručí téměř neomezenou hrací dobu.
    Další nový prvek jsou lasery. Rybky se ocitnou v situacích, kde nepomůže nic jiného než zablokovat vysílací laser, který si to pálí přímo do vaší cesty za svobodou… Takže musíte dostat předmět před hlaveň laseru. Tak zablokujete paprsek a můžete proplavat dále. Opět to do hry přináší zajímavé a zábavné možnosti. Může se tedy stát, že budete muset proplout místností plnou laseru, které budou po stranách místnosti a vy je nebudete moci zablokovat. V tu chvíli přichází na scénu první princip přesouvání předmětů po rybkách. Z věcí, které budete mít k dispozici, si uděláte něco jako štít, posouváním na jejich hřbetě tak proplujete skrz laserové údolí. Grafické zpracování těchto prvků je opravdu na jedničku. Když proplouváte skrz lasery, je vidět jak se předmět pomalinku nahřívá a mění barvu do červena. Ovšem nemusíte se bát; zahřátá pomůcka rybce neublíží... [více]
zdroj: fansite, vlastní

moolker&jd
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.