zavřít

rFactor - nadějný simulátor aut

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Realistických automobilových simulátorů na PC není nikdy dost.

Ovšem vedle připravovaných závodů GTR a již existující série Live for Speed je tu ještě jedna hra, která stojí za pozornost a na kterou bychom málem zapomněli. Na specializované stránce BH Motorsports si dokonce vysloužila cenu pro nejnadějnější titul roku 2005. Že nevíte, jak se jmenuje? Nebudu vás napínat, jde o rFactor. Vyvíjí jej společnost Image Space Incorporated, která už udělala například závodní hry F1 Challenge nebo NASCAR Thunder 2004 a vypadá to, že si na něm dává opravdu záležet.


nové obrázkykompletní galerie

V rFactor se přesunete na uzavřené dráhy či okruhy a otestujete si několik závodních vozů, od plechovek až po supersporty. Hra bude obsahovat reálnou fyziku a neuvěřitelné detaily v nastavení. Opotřebení pneumatik, rozdílnou spotřebu podle stylu jízdy, kolizní systém, detailní nastavení všech parametrů vozu, křídla, tlumiče, pružiny, výšku a pozici sedadla řidiče, kontrolu stability, ABS - zkrátka vše, na co si jenom vzpomenete. Že jde o ryzí simulátor se vším všudy vás ostatně nemá cenu přesvědčovat. Od podzimu je totiž venku multiplayerové testovací demo (68 MB), ve kterém se na vlastní kůži můžete přesvědčit, jak třeba vypadají hodiny ve dvoustovce. Podpora volantů samozřejmě nechybí.

Demo jsem otestoval a musím konstatovat, že kromě perfektních jízdních vlastností vozu obsahuje i dobré zvuky a grafickou stránku. Engine hry gMotor2 je kompatibilní s DX9 a podporuje funkce jako je dynamické počasí, které mění vzhled prostředí v závislosti na denní době. K večeru se například prodlužují vrhané stíny a tak podobně. MP demo nepředstavuje finální podobu hry, takže drobné problémy se síťovým kódem berte jako nutné zlo pramenící z neustále probíhajícího vývoje. I tak si užijete prima zábavu.
zdroj: BHM

cappy

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.