zavřít

První informace o Broken Sword 3

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Je tomu zhruba rok, co britský tým Revolution Software potvrdil (info) vývoj třetího dílu Broken Swordu, detektivní adventury oplývající na svou dobu vynikající grafikou, díky které si občas hráč připadal, že sleduje na monitoru animovaný film.

Od té doby jsme kromě tří artworků o Broken Sword 3: The Sleeping Dragon vůbec neslyšeli, až nyní se podařil britskému časopisu Official Playstation 2 Magazine výborný úlovek v podobě prvních obrázků a informací.

Podobně jako v předchozích dílech hry, příběh Broken Swordu 3 začne tajemnou vraždou, jejíž obětí se tentokrát stane pařížský hacker a dva hlavní hrdinové, detektiv George Stobbart se svůdnou Nico, se vydají pátrat po její příčině. Během svých cest opět navštíví řadu míst po celém světě - podzemí pyramidy v Etiopii, nehostinnou džungli v africkém Kongu a samozřejmě nemůže chybět ani klasický anglický venkov. Jak prozradil OPS2 Charles Cecil, producent hry z Revolution Software, jejich cílem je nejen zaujmout hráče 3D grafikou odpovídající výkonu dnešních počítačů, ale také chtějí přinést do skomírajícího žánru zjednodušené ovládání a větší dynamiku hry. Něco takového společně s omezením počtu hádanek asi nepotěší hardcore jádro přiznivců žánru, ale už Full Throttle od Lucas Arts kdysi předvedl, že adventura určená pro masové publikum může být hodně zábavná. Součástí Broken Swordu 3 mají být i akční vložky, které budou spočívat ve stisknutí tlačítek ve správnou chvíli - příkladem budiž scéna, kdy Nico hrozí srážení jedoucím autem, ale vy ji můžete zachránit sebráním cihly a jejím hozením na čelní sklo vozidla. Na své si prý přijdou i ti hráči, kteří mají v oblibě tajné mise, kdy nesmí být nikým zpozorováni - někdy si díky tomu zachrání i svůj život. Více informací se dozvíte v nadcházejícím čísle českého OPS2 magazínu, který vychází už ve čtvrtek.

Broken Sword 3, jakožto hra pro všechny možné platformy (PC, Playstation 2, Xbox, GameCube, GBA), má vyjít v řijnu 2003, vydavatel zatím nebyl oznámen.
zdroj: BlueBoat

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.