zavřít

Proti korupci v Just Cause

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ačkoliv švédské Avalanche Studios ještě není podepsáno pod žádným dokončeným projektem, v případě hned jejich prvního titulu, third-person akce ne nepodobné sérii GTA, nešetří superlativy.

A že by výsledek mohl být opravdu chutný, potvrdil jak Bludr ve starším preview, tak redaktoři zahraničních webů na základě E3 předváděčky. Velká rozlehlost jihoamerického ostrova San Esperito (dějiště hry) se odrazí i na počtu misí. Konkrétní informace se ovšem v tomto ohledu různí, protože jeden zdroj tvrdí, že příběhových úkolů chystají autoři 21, jiný hlásá číslo o něco větší. To samé platí i ohledně misí vedlejších, jichž má být buď 200 nebo 300. Všichni se ale již shodují v tom, že za plnění subquestů obdržíte třeba domek pro uložení pozice mezi misemi.


Úkoly by měly být variabilní a řešitelné několika způsoby. Jednou z úloh hlavní postavy Rica Rodrigueza bude osvobození vesnice. Nepřátelské vojáky přitom bude možné postřílet, ale mnohem efektnější i efektivnější se stane zavolání ozbrojeného vrtulníku, jenž celou oblast zbombarduje. Na druhou stranu, tímto zlikvidujete i většinu obyvatelstva, které jste měli původně vysvobodit a následně přimět k povstání proti podplacené vládě. Nebo třeba taková likvidace konvoje drogového dealera. Jasně, můžete vzít auto a prostě za nimi jako ocas jezdit a okousávat je samopalem. Ale mnohem zábavnější bude nasednout do kokpitu tryskáče, vyskočit z něj na kapotu obrněného vozidla a cílovou osobu vytáhnout dveřmi za jízdy ven.

Dále se, kromě klasických jatek, dočkáte kupříkladu vražd na objednávku, při nichž se neocenitelnou pomocnicí stane sniperka. Arzenál donucovacích prostředků by měl být dosti bohatý, takže do rukou uchopíte desítky typů zbraní jako samopal, pistol, kulomet, raketomet, granáty či stacionární palebné prostředky. Just Cause by se měl objevit ke konci tohoto roku pro PC i konzole pod hlavičkou Eidosu, resp. Cenegy.
zdroj: IGN, GameSpy, GamesRadar

moolker

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.